petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalık ve Yavrular

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve fatih22222 tarafından 7 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. fatih22222

fatih22222 Member

Beğenileri:
    0
    Bu konuda çok acemiyim ve ilk yavrularımı almaya başladım. Şuanda yuvalıkta 5 yumurta var ve 2 si çıktı. Yani 2/2 oldu. Benim merak ettiğim kafes 2 yavru için ideal ama yavrular kafese geçtiği zaman baya bi kalabalık olacak ne yapmalıyım.

Asıl soruma gelince ilk defa yavru alıyorum ve ne yapacam ne edecem bilmiyorum biraz araştırdım kafam karıştı. Detaylı bilgi alabilirmiyim ustalardan.

Ayrıca yuvalığa hamster talaşı değilde doğal toz talaş koyulabilirmi.Toz talaş yavrulara ve dişiye zarar verirmi ona göre talaş alayım.

2. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    [MENTION=11814]fatih22222[/MENTION] Hayırlısı olsun. Doğal talaş koyabilirsin ama bit ve pire yapabilir. Hamster talaşı ısıl işlemden geçtiği için daha sağlıklı. Hem dışkıları absorve ediyor, hem de bit-pire oluşumu engelliyor. Yuvalığın ufaksa büyük yuvalık al. Yavruları ve yumurtayı hızlı bir şekilde yenisine aktar ve yerine tak. Bir problem yaşayacağını düşünmüyorum. Daha önce birçok takımım da aynı şeyleri yaşadım ve bugüne kadar hiç problem olmadı.

3. fatih22222

fatih22222 Member

Beğenileri:
    0
    yuvalığım sizce küçükmü kaldırmaz mı hepsi çıkarsa resimde göründüğü gibi.

4. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Yani tam boyut goremedim. Kucukken sorun degil de buyuyunce sikismalar olabilir. Anaclar stres yapip yavrulara zarar verebilir.

5. fatih22222

fatih22222 Member

Beğenileri:
    0
    GÜNCELLLL ve aynı zamanda toz talaş kullanılsa sıkıntı olurmu

6. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    toz talaş yavruların gözlerine kaçıp zarar verebilir, kaba hamster talaşı kullanılır ama daha erken, tüm yumurtalardan yavrular çıksın ya da yumurtaların boş olduğuna karar verildikten sonra talaş eklenir, mama vermeyi unutmayın...

7. fatih22222

fatih22222 Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler... Mama forumda bulup bugün yapacağım. iki günde bir vermem yeterli olur mu...

8. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    cede veya verselle laga gibi kaliteli hazır mama almanızı tavsiye ederim, her ne kadar forumda mamayı taze taze yapıp verin deseler de hazır mamanın içeriği mineral, vitamin vb diğer besinler açısından daha iyi, yavrulu kuşlara mamayı her gün verin...

9. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27

Sayfayı Paylaş