Karadeniz Pet

Yuvalık ve Yavrular

fatih22222

Meraklı Üye
Bu konuda çok acemiyim ve ilk yavrularımı almaya başladım. Şuanda yuvalıkta 5 yumurta var ve 2 si çıktı. Yani 2/2 oldu. Benim merak ettiğim kafes 2 yavru için ideal ama yavrular kafese geçtiği zaman baya bi kalabalık olacak ne yapmalıyım.

Asıl soruma gelince ilk defa yavru alıyorum ve ne yapacam ne edecem bilmiyorum biraz araştırdım kafam karıştı. Detaylı bilgi alabilirmiyim ustalardan.

Ayrıca yuvalığa hamster talaşı değilde doğal toz talaş koyulabilirmi.Toz talaş yavrulara ve dişiye zarar verirmi ona göre talaş alayım.

[MENTION=11814]fatih22222[/MENTION] Hayırlısı olsun. Doğal talaş koyabilirsin ama bit ve pire yapabilir. Hamster talaşı ısıl işlemden geçtiği için daha sağlıklı. Hem dışkıları absorve ediyor, hem de bit-pire oluşumu engelliyor. Yuvalığın ufaksa büyük yuvalık al. Yavruları ve yumurtayı hızlı bir şekilde yenisine aktar ve yerine tak. Bir problem yaşayacağını düşünmüyorum. Daha önce birçok takımım da aynı şeyleri yaşadım ve bugüne kadar hiç problem olmadı.

@fatih22222 Hayırlısı olsun. Doğal talaş koyabilirsin ama bit ve pire yapabilir. Hamster talaşı ısıl işlemden geçtiği için daha sağlıklı. Hem dışkıları absorve ediyor, hem de bit-pire oluşumu engelliyor. Yuvalığın ufaksa büyük yuvalık al. Yavruları ve yumurtayı hızlı bir şekilde yenisine aktar ve yerine tak. Bir problem yaşayacağını düşünmüyorum. Daha önce birçok takımım da aynı şeyleri yaşadım ve bugüne kadar hiç problem olmadı.

yuvalığım sizce küçükmü kaldırmaz mı hepsi çıkarsa resimde göründüğü gibi.

GÜNCELLLL ve aynı zamanda toz talaş kullanılsa sıkıntı olurmu

toz talaş yavruların gözlerine kaçıp zarar verebilir, kaba hamster talaşı kullanılır ama daha erken, tüm yumurtalardan yavrular çıksın ya da yumurtaların boş olduğuna karar verildikten sonra talaş eklenir, mama vermeyi unutmayın...

toz talaş yavruların gözlerine kaçıp zarar verebilir, kaba hamster talaşı kullanılır ama daha erken, tüm yumurtalardan yavrular çıksın ya da yumurtaların boş olduğuna karar verildikten sonra talaş eklenir, mama vermeyi unutmayın...

teşekkürler... Mama forumda bulup bugün yapacağım. iki günde bir vermem yeterli olur mu...

cede veya verselle laga gibi kaliteli hazır mama almanızı tavsiye ederim, her ne kadar forumda mamayı taze taze yapıp verin deseler de hazır mamanın içeriği mineral, vitamin vb diğer besinler açısından daha iyi, yavrulu kuşlara mamayı her gün verin...

Geri