Karadeniz Pet

Yuvalık yaptım ama ???

• Konbuyu başlatan Kemal ÇETİN
  • Başlangıç tarihi
K

Kemal ÇETİN

Guest
arkadaşlar bazı arkadaşlar bana kendin yapma hazır al demişti ama bugün petshopa gittiğimde 15-20 lira fiyat söyledi. Netteki 4-5 tl lik yuvalıklarla aynı hemde ben de gözgöre göre alamazdım hayırlı işler bol güneşler deyip çıktım :D şimdi yuvalığın parçalarını marangoza kestirdim 3 tl ye :) Ve sorum;

Buna vernik sürmesem olur mu çünkü yuvalığı ısıracak kuşa zararı olur mu ?

buda yaptığım yuvalık;

http://l1304.hizliresim.com/18/m/m7dw5.jpg
http://k1304.hizliresim.com/18/m/m7dwr.jpg

bence olmuş bende buna benzer yaptım ama bir sorun var bunlar çok ağır oluyor kafeste takınca kafesin dengesi bozuluyor.

valla güzel olmuş ellerinize sağlık bence vernik sürmeyn çünkü ben hiç bir yuvalıkta görmedim vernik sürüldüğünü iç kısmına degilde dışına sürün çünkü içini kemiriyorlar :)

gayet güzel olmuş yuvalık size tavsiyem 3 tane hava deliği açın yukarıdan yuvalığa delik derken işaret parmağı kalınlığında 3 tane çünkü içerisi çok nemli oluyor yuvalığın delik olmayınca sonra diğer bi husus bence vernik sürmeyin gereği yok risk almayada gerek yok zaten çok hassaslar en ufak bişeyden bile mim kapıyolar .

Tamamdır o zaman sürmüyorum delik olayını mapkapla hallederim içine koyacağım marangozdan aldığım talaşları yıkamama gerek var mıdır acaba ?

Tamamdır o zaman sürmüyorum delik olayını mapkapla hallederim içine koyacağım marangozdan aldığım talaşları yıkamama gerek var mıdır acaba ?

gerek yok o kadarına kemal hocam yalnız 3 tane delik açın ve işaret parmağı kalınlığı olsun ..

Teşekkürler lütfi bey birazdan takıp bir resmini eklerim konuya iyi günler...

kemal bey bencede vernik sürmeyin bende yuvalıklarda vernik görmedim bu arada elinize sağlık yuvalık güzel olmuş

Boyu 20 derinlik 14 en 12 cm. Teşekkürler arkadaşlar ilk kez yaptım yapmak daha mantıklı bence...boşuna 10-20 tl ye petshoptan almaktansa 2-3 liraya kendi emeğiniz olur... :)

yuvalık süper ama o kafesdeki ballı krakeri hiç tavsiye etmiyoz kesinlikle kullanmayın .

1 tane aldım ballı krakeri kimi tavsiye ediyor kimi etmiyor kuşlarda severek yiyiyor kullanmını onaylamama sebebiniz nedir acaba ona göre takmam bir daha..

ayrıca haftada 1kezden fazla kullanımda ciddi anlamda yağlanma yapıyor ben önermiyorum bu tip şeyler . bence bi kuş kafesinde olması gereken 3 şey var bravo 304 yem,kum ve su ve haftada 1 kez güzel bir mama yeterli bu benim fikrim .

hocam sakın vernik sürmeyin çok güzel olmuş emeğinize sağlık

Geri