Karadeniz Pet

Yuvalık yaptım ama ???

• Konbuyu başlatan Kemal ÇETİN
  • Başlangıç tarihi
şimdilik yem yesinler sadece o zaman bu uzun iş yaw :D arada havuç,marul,elma da veriyorum zaten :)

Elinize sağlık, yuvanın içine folluk yaptınız mı ben mi göremedim, follukda yaparsanız daha iyi olur.

Onu yapmadım ama bol talaş yeterli olmaz mı zaten folluğun amacı yumurtaların birbirine çarpmaması değilmidir ?

Onu yapmadım ama bol talaş yeterli olmaz mı zaten folluğun amacı yumurtaların birbirine çarpmaması değilmidir ?

talaş için sadece sağ elinizin dolusu 2 kez talaş koyun yeder yuvalığa talaş hem sıcak olur hem pisliklerin yavruya yapışmasını engeller hem sıcak tutar yumurtayı ben sadece talaş kullanıyorum yeterlide oluyo .

yani oyuk olmasada olur doğru düşünüyorum herhalde talaş koydum sadece çünkü...

bende bir kere yapmıştım ama çok ağır olmuştu kafesin dengesini ciddi derecede bozmuştu...Ama bu güzel olmuş açıkçası..Olmuş ivana sert bacımızında dediği gibi güzel olmuş bizimlesın ;)

Bence yuvalık çok güzel olmuş. Eminim 20 tl likten daha güzeldir. benim bildiğim yuvalık 5 tl olur...

Teşekkürler boşuna zarar etmenin ne anlamı var hem insanın kendi emeği daha iyi yapabildikten sonra en güzeli senin yaptığındır bence.... :)

Geri