Karadeniz Pet

Yuvalık Yaptım

• Konbuyu başlatan Mehmet ŞEKER
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet ŞEKER

Guest
Bugün yuvalığı yaptım. Fikirlerinizi ve yorumlarınızı almak istiyorum. Eksikleri varsa neler olduğunu öğrenmekte isterim. Henüz giriş deliğini açmadım ve tüneğini yapmadım. Onları da yarın yapacağım inş. içine de kuş kumu koyacağım. Sizce dışını boyayayım mı?

TAVSİYE : 2 yandan bir kaç delik aç

Ahşap mı mukavva mı tam çözemedim ama güzel yuvalık olmuş. Malzeme varken ve kendiniz yaparken keşke daha büyük yapsaydınız daha iyi olurdu.
Havalandırma için delik açmalısınız. Kuluçka için oyuk yapabilirsiniz veya içi ebatında kesip ortasına delik açın kuluçka yeri açısından.
Boyamanıza gerek yok.

Hayırlısı olsun :)

Ahşap mı mukavva mı tam çözemedim ama güzel yuvalık olmuş. Malzeme varken ve kendiniz yaparken keşke daha büyük yapsaydınız daha iyi olurdu.
Havalandırma için delik açmalısınız. Kuluçka için oyuk yapabilirsiniz veya içi ebatında kesip ortasına delik açın kuluçka yeri açısından.
Boyamanıza gerek yok.

Hayırlısı olsun :)

teşekkür ederim. yükseklik 17 cm. eni 20 cm.

Daha önce hiç yavru sahibi oldunmu mehmet

Olmadıysan şöyle tercüme ediyim, o yavruların dışkıları bir zaman sonra öyle bir hal alıyor ki bildiğin 1 - 1.5 cm yüksekliğinde

beton... 2 gün önce temizledim resmen bıçak darbesi atıyorum öyle söküldü... Demek istediğim bu tür durumda senin bu tabak

bu darbeye dayanabilecekmi ?

Son düzenleme:
Daha önce hiç yavru sahibi oldunmu mehmet

Olmadıysan şöyle tercüme ediyim, o yavruların dışkıları bir zaman sonra öyle bir hal alıyor ki bildiğin 1 - 1.5 cm yüksekliğinde

beton... 2 gün önce temizledim resmen bıçak darbesi atıyorum öyle söküldü... Demek istediğim bu tür durumda senin bu tabak

bu darbeye dayanabilecekmi ?

Haci ne diyon sen :eek: ben vazgeçtim yavrudan falan o kadar kötü oluyor mu?

içine çok kuş kumu koyunca o kadar olur mu sence? ama zaten dayanır çünkü göründüğü kadar narin değil, sağlam :)

güzel olmuş...eline sağlık...kullandığın malzeme daha önce başka bir yerde daha mı kullanılmış acaba ? malzemeyi boyamana gerek yok...

Çok güzel olmuş.Bence boyamayın. Kum yerine Talaş koyun.

Geri