Karadeniz Pet

yuvalık

Ufuk CELİLOĞLU

Meraklı Üye
arkadaslar merhaba sızı bır sey danısmak ıstıyorum sız ustalarıma

arkadaslar pvc ozel yapım kafeslerı bılıyorsunuz bunların yuvalıklarınıda plastıkten oluyor yalnız kusum bu yuvalıgın ıcıne degılde gene yuvalıkta bos bır alan olan kapı tarafına yumurtladı ne yapabılırımde yuvalıgın ıcıne alabılırım yumurtayı ve kusun burda yatmasını saglayabılırım bılgı verırsenız sevınırım ıyı gunler.

Bence onu siz kuşa bırakın. Boşlukta talaş var da etrafında talaş yok mu? Belki o yüzden yapmamış olabilir isterseniz kalan talaşları da çıkarın. Sonra koyarsınız.

yok baskan ne kafeste nede boslukta talas yok talas koydum ozel hındıstan cevızı kılı koydum hepsını kafesın ıcıne bosalttı yuvada ve boslukta hıcbır sey bırakmadı sımdı bom bos

Bence onu siz kuşa bırakın. Boşlukta talaş var da etrafında talaş yok mu? Belki o yüzden yapmamış olabilir isterseniz kalan talaşları da çıkarın. Sonra koyarsınız.

Son düzenleme:
Siz onu kendi haline bırakın ustam zamanla kendisi de toplayıp talaşları tüyleri vs. yuvalığın içine koyar.

Evet onu kaydırır alır altına veya ordan oraya sürükler sorun olmaz..

lgp0g.jpg
[/url][/IMG]

ben konuyu yanlıs anlattım herhalde resım ekledım ıseretledıgım yere yumurta yaptı surukleyerek tasımayaz onun ıcın ne yapmam greklı dedım

Şimdi anladım ustam ben normal tahta yuvalık gibi sanıyordum. Yani olabiliyorsa bir tane daha o yuvalıktan koyun ya da yumurtaları yuvalığın içine koyun ustam. O boşluğa da bir engel koyun.

eyvallah ustam deneym bi bakalım ne yapacak gormedıgı bı zaman yapacagım sızın mamalara oluyorlar yemek ıcın bırbırlerını yıyorlar o arada yaparım tesekkur ederım bılgın ıcın

Evet görmediği ilgilenmediği bir zaman olması lazım hep.
Tamam ustam evet mama da verin haftada 3-4 gün severler genelde. Mama yiyen kuş candır gerçekten. Yemeyenler için zor oluyor sahibi açısından da yavru gelişimi açısından da.
Rica ederim ..

valla sabah cıkarken witte molen nemli mama veriyorum aksam sızın mamadan yumurta havus rendeleyıp verıyorum fenalar ya cok sevıyorlar ama erkege olen dısı kusum var sıze aktarmıstım cevap vermıstınız 2 yumurtası geldı ustunde yatıyor o fazla yemıyor acaba yuvalıga bıraz doksem mı dıye dusunuyorum sonra oynamayayım dıyorum vazgecıyorum.bakalım ne olacak hayırlısı

valla sabah cıkarken witte molen nemli mama veriyorum aksam sızın mamadan yumurta havus rendeleyıp verıyorum fenalar ya cok sevıyorlar ama erkege olen dısı kusum var sıze aktarmıstım cevap vermıstınız 2 yumurtası geldı ustunde yatıyor o fazla yemıyor acaba yuvalıga bıraz doksem mı dıye dusunuyorum sonra oynamayayım dıyorum vazgecıyorum.bakalım ne olacak hayırlısı

Yok yuvaya hiçbir şekilde müdahale etmeyin ustam.. Ayrıca mamayı da hergün yapmayın kuşlarda yağlanma yapar. 1-2 gün arayla verin mamayı. Ama yavrusu varsa hergün verin.

Geri