petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yuvalık...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Görkem KOÇSAN tarafından 11 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Görkem KOÇSAN

selam dostlar cümleten iyigeceler, bugün aldığım yuvalığa hiç girmediler,merak edip bakma bile bakmadılar acaba kendileri alışıp girermi? ya da sadece kuluçka dönemindemi giriyolar?

2. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Daha yeni almışsın. İlk günden girmemeleri normal. Benim çiftin birinde neredeyse 8-10 aydan beri yuvalık takılı ama 3-5 gündür girmeye başladı. Kuşların özellikle ele alışık değilse kafesi yükseğe koymanı tavsiye ederim. Zamanla gireceklerdir yuvalığa. Özellikle kızıştıkları zaman illaki gireceklerdir yumurtlamak ve kuluçka için.

3. Görkem KOÇSAN

teşekkür ederim, içini neyle doldurmalıyım ? petshoptan bana boş kalsın en iyisi o dediler ama pekte güvenemedim açıkcası?

4. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    yakınlarında marangoz varsa çok az miktar bir tutam talaş yada yedikleri yemin kabuğundan ve ya kuş kumu koyabilirsin. Tamamen yuvalığın dibini doldurmana gerek yok. Az bir miktar içine atman yeterli olur. Aşağıdaki resimdeki gibi.

5. Bilal ELMAS

talas ya da kus kumu koyabilirsiniz, ben kus kumu kullanıyorum,

6. tttttt

tttttt Guest

Yuvalığa girmeleri için henüz erken alışınca girerler.Yuvalığın içine talaş,kum,yem kabuğu koyanda var hiç bir şey koymayanda.Siz isterseniz yukardaki resimdeki giibi talaş koyun biraz zaten dişi istemez ise atar yuvadan.

7. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Yuvalığa girmeleri için henüz erken alışınca girerler.

8. R.MANTARCI

R.MANTARCI New Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbetler bir şeye alışmadan yanaşmazlar.bir tanısinlar hele

9. Görkem KOÇSAN

değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim dostlar...

Sayfayı Paylaş