Karadeniz Pet

yuvalık ?

şükrülütfü

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar. daha öncede konu açmıştım birbirine tam alışamayan çiftim hakkında. şimdi maşşallahları var. dişi kuşum sureklı erkegını kaşıyor . birbirlerine kur yapıyorlar falan. dişinin daha önce hiç yapmadıgı bir davranış var lakin . kafesın dıbındekı peçeteyı parcalamaya calısıyor biyerde toplamaya falan. acaba kendıne uygun bı kuluçkamı yaratmaya calısıyor diye şüphelerım var. geleyim asıl soruma. geçende gıttım yuvalık için biyere. normal duz bı yuvalık gosterdı . yani şu altta kuluçkalık denen içeri dogru oval kısım yok . altı duz kontraplak . bu yuvalıktan alsam yumurtalar ıcın problem olurmu. ayrıca kum mu yoksa hamster talaşı ve tarçın mı onerırsınız yuvalıgın dıbıne.

Eğimli (tabanı yuvarlak olan) bulabilirseniz daha iyi olabilir, düz taban olanıda talaş kullanırsınız

İkamet olarak neredesiniz forumda bir çok yuvalı satışı var folluklu vs kafes tabanına da peçete koymayın ızgara olsaydı iyi olurdu

ızgara ne yazıkki yok . daha önceden hiç parçalamazdı peçeteyi ama şimdi onlara sardı niyeyse :) bursada ikamet ediyorum . başka birkaç yere daha bakıcam bulunur muhakkak.

İnşaallah bulursunuz oyun oynuyor da olabilir kemirmeyi severler

Geri