petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalık

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hakan GÖLGE tarafından 1 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Hakan GÖLGE

1 çift kuşum var 2,5 3 ay oldu yuvalığı takalı dişi kuş yuvalığa girmiyor anca elimi kafese sokarsam yuvalığa kaçıyor hiç kendi isteğiyle girdiğini görmedim rahatsızda etmiyorum hemde 2 side çok kızışmış nijer veriyorum hergün sularını değiştiriyorum kumları var yuvalıkta talaş var mürekkep balığı kemiği ve alçıdan yapılmış gaga taşı var tünekler tahta ama herkezin kuşu yuvalığa girer bi benimki girmiyor :I

2. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Benimki de girmiyor

3. Xirman

Xirman Guest

Kuşların Kaç aylık? kuşunda zaten ilerleme var. kendini korumak için yuvalıga kaçıyor erkek kaçmıyorduk ama dişi direk kaçıyordur eminim yuvalıga çünkü orada güvenli olacagını biliyor etrafı kapalı oldugu için buda senin merakın ve kuş için iyi bir sonuç çünkü kuş yuvalıgı tanımış yumurtlamaya yakın çifleştikkten sonra yuvalıgın içine girer ve tık tık tık diye sesler gelir kırma sesleri içgüdüsel bunu kuş yapar doğada çünkü muhabbet kuşları yumurtlamak için ağaçları gagalayarak yuva yaparlar bunu senin kuşta yapacak ama talaş koymuşun belki yapmaz neyse kuşuna zaman ver sabret bende sabrediyorum. kuşunun yumurtlama zamanı geldiğinde zaten o yuvalıgı kullanacak merak etme

4. Hakan GÖLGE

Sağol kardeşim dişi kaçıyor ama erkek kaçmıyordu yuvalığa :) kuşların yaşı 8-9 aylık belkide 1 yaşındalar tam emin değilim :) bu arada erkek çiftleşmek istio dişiye ayağını atıo dişiden gagayı yiyor :(

5. kaan_crazy

arkadaşlar aynı sorun bendede var xd dişi hemen yuvalığa giriyo erkek dişini kuyruğuna deyince hemen gagalıyo

6. Xirman

Xirman Guest

erkekler dişilere göre daha çabuk çiftleşmek ister fakat insanlar gibi düşünün kuşları bir bayan kendisini daha iyi tanımadığı bir insanla evlenir mi? kuşlar birbirlerini iyice tanıyıp öyle eş tutacak ve zamanı gelince dişi zaten ona izin verecek erkeğe.

Sayfayı Paylaş