Karadeniz Pet

Yuvalık

Rukiye Kalyoncu

Yeni Üye
Yuvalıgın içine ne koyabilirim ? Bir kaç yerden okudum bazıları talaş bazıları gazete parçası koymuş ama tecrübeli olan birisi var mı hangisini koyarsam iyi olur ? Birde yuvalığı aldıgım yerde ki adam kuş kumu koymamı söyledi fakat ben internette bir yerde kuş kumu koymayın diye okumuştum şimdi de kararsız kaldım sizce ne koymalıyım ? :confused::confused::confused::confused::confused::rolleyes:

En güzeli hamster talaşı, birde yuvalikta plastik folluk varsa temizliği falan çok rahat olur.

En güzeli hamster talaşı, birde yuvalikta plastik folluk varsa temizliği falan çok rahat olur.

Malesef, yok :(:(:(:( Yuvalıgın temizligini nasıl yapabilirim ? Daha dogrusu bana adam senin temizlemene gerek yok o kendisi temizler dışarıya atar dedi ama yine internette araştırdım hastalık olmaması için temizlik yapılması gerekiyormuş ? :confused::confused: Siz yapıyor muydunuz ?

Yumurta varken dokunmayın, yavru çıktıktan sonra altlarına talaş koyun talaşı da duruma göre haftada en az 2 kez değiştirin.

Malesef, yok :(:(:(:( Yuvalıgın temizligini nasıl yapabilirim ? Daha dogrusu bana adam senin temizlemene gerek yok o kendisi temizler dışarıya atar dedi ama yine internette araştırdım hastalık olmaması için temizlik yapılması gerekiyormuş ? :confused::confused: Siz yapıyor muydunuz ?

Şöyle bir durum var yavrular yumurtadan çıktıktan 1 haftada bir falan temizlik yapsanız yeter fazla rahatsız etmeye gerek yok. Folluk varsa kolay yaparsınız. yoksa artık başka bir çözüm bulacaksınız yedek yuvalık olabilir.

İçinede talaş koyunuz ama yuvaya yattıktan sonra ise şimdi ellemeyin. onuda yavaş yavaş ilave edebilirsiniz.

Yumurtlamadan öncede talaş koyun ama çok değil yani yumurtalar talaşın içine gömülmesin.Bundaki amaç yumurtalar birbirlerine çarpıp zarar görmesin.

Benim kuşlar talaşı kabul etmememişti. Ben de biraz kuş kumu, biraz kepek, biraz da akıllı yemliğin altında kala yem kabuklarından karıştırp koyuyordum. Bi sorun olmadı. Annee kuşum evciıl old. için de 2-3 gune bi değiştirirdim yavrular çıkınca.Tertemiz olurdu, ayaklarına pislik falan yapışmazdı.Kepekte toplanırdı pislik.

Son düzenleme:
Benim kuşlar talaşı kabul etmememişti. Ben de biraz kuş kumu, biraz kepek, biraz da akıllı yemliğin altında kala yem kabuklarından karıştırp koyuyordum. Bi sorun olmadı. Annee kuşum evciıl old. için de 2-3 gune bi değiştirirdim yavrular çıkınca.Tertemiz olurdu, ayaklarına pislik falan yapışmazdı.Kepekte toplanırdı pislik.

Bende mi öyle yapsam acaba :confused: Kuş kumu koyunca sorun olmuyor değil mi? :confused:

yoo hayır, zaten çok koymuyoruz ki . O kışın soğuk tutar diye tavsiye edilmyo sanırım. Zaten yaz geldi ve tek başına koymuyoruz. 3lü karışım güzel oluyo. 8 yumurtamın hiç birine bişey olmadı. Eğer dişi temizlemenize izin vermezse üstüne ek de yapabilirsiniz, boyutları talaş kadar büyük olmadığı için daha rahat olur. Dışkılar da kepeğe yapıştığı için kendileri atıyo zaten.

yoo hayır, zaten çok koymuyoruz ki . O kışın soğuk tutar diye tavsiye edilmyo sanırım. Zaten yaz geldi ve tek başına koymuyoruz. 3lü karışım güzel oluyo. 8 yumurtamın hiç birine bişey olmadı. Eğer dişi temizlemenize izin vermezse üstüne ek de yapabilirsiniz, boyutları talaş kadar büyük olmadığı için daha rahat olur. Dışkılar da kepeğe yapıştığı için kendileri atıyo zaten.

Tamam o zaman çok teşekkür ederim :D:D:D

Geri