Yuvalık?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yılmaz Ç. tarafından 24 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. Yılmaz Ç.
  Çevrimdışı

  Benim kuşlarım öpüşüyorlar, birbirlerini kaşıyorlar sırayla ve hiç birbirinden ayıramıyorum. Birisini bir odaya öbürünü öbür odaya koyunca çıldırıyorlar adeta. Birde son günlerde yuvalığın içine dişi kuş giriyor arada erkekte giriyor. Yuvalığı tıklatıyor erkek dişi içerdeyse.Birde benim yuvalığımın içinde oyuk var talaş atmam gerekir mi ? Nijer destekliyorum kalamar kemiği, gaga taşı ve kuş kumu hepsi var ama ne hikmetse kalamara dokunmadılar pek. Çiftleştirebilir miyim acaba? Dışarıda çıkarmıyorum artık.
   
 2. Mehmet YALÇINKAYA
  Çevrimdışı

  Mehmet YALÇINKAYA Profesyonel

  Katılım:
  1 Şubat 2013
  Mesajlar:
  494
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Adana
  kafes sabit bir yerdeyse kuşlarda çiftleşmeye uygunsa yani o olgunluğa erişmişse çiftleşmeleri için bir engel yok gibi görünüyor.Artık sabırla beklemek kalıyor size.Bunun dışında talaş atıp atmamak size kalmış ben atmadım ama atanlar da var..Yine ne olur ne olmaz atarsanız iyi olur bence...Hayırlısı olsun..
   
 3. BydmR
  Çevrimdışı

  BydmR Profesyonel

  Katılım:
  28 Haziran 2013
  Mesajlar:
  218
  Beğenileri:
  1
  Yer:
  ankara
  Çiftleşirler be inşallah yavru verir aynı şey benim kuşlar içinde geçerli
   
 4. Mehmet YALÇINKAYA
  Çevrimdışı

  Mehmet YALÇINKAYA Profesyonel

  Katılım:
  1 Şubat 2013
  Mesajlar:
  494
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Adana
  bu çiftleşme konusunda size birşey anlatmak istiyorum..benim zilli ve tintini yaklaşık 8 aydır yanımda.bende aceleciydim çiftleşsinler diye ama ne kadar acele ettiysem olmadı.herşeyi denedim ama olmadı.sonra umudu kestiğim bir anda çiftleştiler.zilli yumurtladı.Tam 8 ay sonra evet 8 ay sonra bundan 1 hafta önce çiftleştiler şimdi yumurtalar gelmeye başladı.Anlatmak istediğim sabır çok önemli pes etmemek çok önemli yine aynı şekilde kuşların hazır olması çok önemli.ben pes ettiğim bir anda geldi ama demek ki pes etmemek gerekiyormuş.bir de şunu söylemeliyim kuşlar çiftleşmiyor diye onlardan sevginizi esirgemeyin.inşallah sizinkilerde en kısa zamanda çiftleşirler sağlıklı yavrular verirler ;)
   
 5. Volkan MOROĞLU
  Çevrimdışı

  Volkan MOROĞLU Profesyonel

  Katılım:
  7 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  259
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  İstanbul/Yenibosna
  Talaş koy bence . 1 avuç kadar bide onun içine birazda kuş kumu serp .
   
 6. Yılmaz Ç.
  Çevrimdışı

  Yumurtalar için sormuştum ama altı çukur yuvalığın. Artık dışarıda çıkarmayacağım. Sürekli az az nijer desteği vereceğim.
   
 7. Kaan KARAN
  Çevrimdışı

  Kaan KARAN Profesyonel

  Katılım:
  12 Şubat 2013
  Mesajlar:
  728
  Beğenileri:
  1
  Talaş tabanında oyuk olmayan yuvalıklarda yumurtayı bir arada toplamak için kullanılır, tabanında oyuk olan yuvalarda talaşa gerek yok, zaten kuşlar yumurtaları oyuk kısma topluyor, talaş atsan bile talaşı dışarı atabiliyorlar...
  Talaş bir de yavruların dışkıları yuva tabanını kirletmesin diye kullanılır, yumurtadan yavrular çıktıktan sonra talaş atarsınız...
  Bence yuva tabanına kum koymayın...
  [​IMG]
   
  #7 Kaan KARAN, 24 Ağustos 2013
  Son düzenleme: 24 Ağustos 2013

Sayfayı Paylaş