petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalıkta bit sorunu yardım...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ugur utku tarafından 22 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. ugur utku

ugur utku Guest

Arkadaşlar merhaba, 2 takım muhabbet, 1 takım cennet papağanım var geçenlerde kuşları gece kontrol ettiğimde her tarafı bit sarmıştı.muhabbetleri ilaçlayıp kafesleri yuvalıkları kaynar sula yıkayıp önüne geçtim şu an temizlendiler fakat cennetlerde yumurta olduğu için yuvalığını ilaçlamama rağmen halen bitler görüyorum.yuvalığı değiştirsem yumurtaları yeni yuvalığa aktarsam kuşlar yatmaya devam edermi.Yada yavrular çıktığında ilaçlama yapsam yavrulara zarar veririmiyim.

#1 ugur utku, 22 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 22 Temmuz 2014
  2. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yavrular çıkınca ilaçlama gerçi bitten zaten öleceklerdir. Risk almak zorundasın yuvalığı değiştir. Kuşun karakterine bağlı benimkuşun kafesi yuvası odası ne değişirsen değiş yumurtadan kalkmaz.

3. ugur utku

ugur utku Guest

Yavruların çıkmasına 10 gün kadar var beklesemmi ilaçlama etkisini gösterirmi diye yoksa hemen değiştireyimmi.Birde değişim sırasında yumurtaları aktarırken zarar görme ihtimali varmı.

4. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Yuvalığı değiştirebilirsin aynı yuvalık koyman şartıyla.

5. ugur utku

ugur utku Guest

Teşekkürler

6. serengineer

Beğenileri:
    0
    aynı şey benim de başıma geldi bikaç hafta önce.. gece farketmiş olman doğal çünkü gece ortaya çıkıolar ve güneş ışığından kaçıolar..ben yumurtaları dikkatlice silerk kullanılmamaış bi yuvaya almştm altına biraz kum koyarak. daha sonra anne babayı ilaçlamıştım ve kafesi de deiştirmiştim eski kafesi de dezenfekte ettim tabi ama deiştirme nedenim zatn küşük olmasıydı kafesin.. sen kafesi de kaynar suyla yıkayıp ilaçlayark kullanabilirsin. benim kuş yuva ve kafesi dieşmesine rağmen kuluşkadan kalkmamıştı..kuşun karakterine bağlı ama yavrular çıkmadan dezenfekte etmelisin..

7. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    yuvaya almştm altına biraz kum koyarak
    demışsınız burdakı kum insaat kumu mu ? :)

8. serengineer

Beğenileri:
    0
    sigortasız çalıştırmıorm yavruları şantiyede merak etmyin kuş kumu :) yasal bi sıkıntı yok yani :)

9. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    saka sigortalı ı peki :)

10. serengineer

Beğenileri:
    0
    evet murat beyin de dediği gibi kuşlar ve yuva yumurtalar çıkmadan önce dezenfekte edilmeli. :)

11. ugur utku

ugur utku Guest

Akşam değiştircem yuvayı bakalım şansımıza.

12. Gökay KAYHAN

13. ugur utku

ugur utku Guest

yuvayı değiştirden fakat 45-50 dk sonra yatmaya başladı yumurtuların üstüne sıkıntı yaratırmı

14. serengineer

Beğenileri:
    0
    en fazla 2 saat yatmayabilir sıkıntı olmaz diye biliorum.

15. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Bit sorunu için kuşlarınıza avidust sürün. Bir kereye mahsus ensesine de vilmectin damlattırın.

Sayfayı Paylaş