Karadeniz Pet

Yuvalıkta bitler...

Ekincan EROL

Emektar Üye
Merhaba arkadaşlar, yuvalığımda çok küçük küçük bitler görüyorum 1-3-5 günlük yavrular var ve bitleri öldürdüğümde kan çıkıyor. Yavrulara zarar vermeden yuvalığı nasıl ve neyle temizlemeliyim? Teşekkürler.

Annenin sorun çıkarmasından korkuyorum. Her kuluçkada temizlerdim ama bu kuluçka bitmeden tekrar yumurtlayınca kazıyamadım dibini.

Arkadaşlar bu bitlenme neden olur acaba?

yuvalığa benim düşüncem hiç dokunma ardap al yuvalık tünek vs 20 cnm uzaktan püskürt 1 hafta arayla tekrarla çözüm bulursun ayrıca kuşa ve yavruya zarar vermiyor.yem suluk vs temizle

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:43 --

pislikten oluyor dışkının kafeste çok kalması mamalık yemlik suluğun yıkanmaması birde en önemlisi kuşun pis olmasın dan deri yağlanması üretebiliyor

yuvalığa benim düşüncem hiç dokunma ardap al yuvalık tünek vs 20 cnm uzaktan püskürt 1 hafta arayla tekrarla çözüm bulursun ayrıca kuşa ve yavruya zarar vermiyor.yem suluk vs temizle

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:43 --

pislikten oluyor dışkının kafeste çok kalması mamalık yemlik suluğun yıkanmaması birde en önemlisi kuşun pis olmasın dan deri yağlanması üretebiliyor

Abi benim bu bit spreylerinden başım çok yandı kullanmak istemiyorum başka önerin var mı?

ense damlası var o da çok etkili bi ilaç ama bitlenmeden önce kullanmak lazım.kuşun ensesine damlatsan kuşta bit pire kalmaz ama kafesi sarar lar.en etkili ardap yine orjinalini al kullan.ben kendim kullanıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:50 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

rica ederim

Spreyleri ben de sevmiyorum. Toz şeklinde pudra gibi bir ilaç var, bir üretici abimde görmüştüm. Yumurtlamadan önce ve yumurtladıktan sonra haftada bir, biraz serpiyordu. Yavruya da zarar vermezmiş, adını hatırlayamadım ama bilen varsa onu kullan derim. kesin çözüm.

Geri