petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yuvalıkta ki yavrular tehlikede mi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mehmet Nuri Alkayış tarafından 26 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar yuvalıklarımdan birinde küçük böcekler oldugunu fark ettim:eek: ve yuvalık içindeki yavrularında üzerindeler bu küçük şeyler yavruları öldüre bilirmi ne yapmalıyım:confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:03 -->-> Daha önceki mesaj 10:57 --

lütfen yardım edin

2. BuraK Kotaran

BuraK Kotaran New Member

Beğenileri:
    0
    Foto ata bilirsen iyi olur bitmi kenemi nasıl böcekler tahminen bittir spirey alır sıkarsın biter.

3. suzie ile efe

ama spreyde yavruya zarar vereblr

4. tolga arslan

tolga arslan New Member

Beğenileri:
    0
    Sprey yavrulara zarar verecektir.

5. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    siyah siyah demi böcekler bir tür parazit onlar kaşıntı yapar , dağılması kolaydır tüm kafeste vardır kuşlarını yuvalıktan cıkart sprey sık hava alan balkon gibi yere koy o yuvalıgı 3 - 4 saat beklesin sonrasında büyük kuşlara sık asıl onlardan düşüyor o böcekler 30 cm uzaktan. Sonra tüm kafesi spreyliyebiliyorsan spreyle cünkü o böcekler sürü halinde olabiliyorlar cogaldıkca cogalırlar . Çok sık kaşıntı yapar kafes harici kafesin bulundugu yerdede dağılabilirler.

6. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    foto atamam çok küçük siyahlar yuvalığı kafesden çıkarıp yavruları içerisinde çıkardım ve yuvalıgı temizledim diğer kafes ve yuvalıkları kontrol ettim diğerlerinde Allahtan yoktu bir şey bu çiftin kafes ve yuvalıgını temizledim yavruları öldüre bilirmi bu parazit denilen siah küçük şeyler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:22 -->-> Daha önceki mesaj 21:20 --

yavruları içinden çıkardım iyi ce temizledikten sonra sprey sıktım 3 saat sonra yavruları içine koyup tekrar kafese taktım

7. tufan ceran

Yaklaşık 1 ay önce benimde başıma geldi.Kafesim MDF dendi.Sprey kullandım işe yaramadı yuvalıktaki yumurtalar da bile böcek yani bit vardı.Kafesi ve yumurtaları bile attım.Çiftlerimi de toz ilaç ile ilaçladım.Çok şükür kurtulduk.Eski kafesi balkona koymuştum ve o bitler hala yaşıyorlar.Yavrular la işin zor gibi.Allah kolaylık versin.

8. speedy_one

speedy_one Member

Beğenileri:
    0
    Bolfo tarzı bit tozu kullanmanız lazım yuvalıkta. Yuvalığın her yerine ince bir katman halinde serpeceksiniz. Ayrıca anaçlara da uygulamanız lazım. Ve o bit denen zıkkımlar yavru kaybına neden olabiliyorlar. Sürekli kanlarını emen parazitler bunlar sonuçta. Ve önlem olarak diğer yuvalıklara da uygulayın size tavsiyem.

9. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    bolfo zehirli bır toz dıkkatlı kullanmak gerekıyor eger acemı ise kullanan kışı zarar verebılır kuşlara.ama cok etkıli bir tozdur

10. speedy_one

speedy_one Member

Beğenileri:
    0
    Haklısınız Murat Bey,ama arkadaşın başka çaresi de yok,eliyle yedirir yuvaya (ayrıca ardap var ama hem orjinalini bulmak zor,hem de pahalı). İnşallah sizin başınıza böyle birşey gelmemiştir ya da geldiyse siz de bilirsiniz ki geç kalınırsa bu bit denen haşerelerin üremesine engel olmak çok zor oluyor. Ben muhabbet yuvalıklarımda ve ayrıca finch yuvalarımda da kullanıyorum ve çok şükür bolfodan kaynaklanan bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Arkadaşta dikkatli kullanacak,dozajı aşmayacak.

11. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    vilmectin kullana bılır hocam cokta pahalı degıl her üretici gıbı bızımde başımaza gelıyor zaman zaman ben ardap ve vılmectin kullanıyorum.keneson vardı şimdi üretimi durdu ondan kullanıyordum o da doz seklınde bır ılactı bolfon kanaryalarda kullanıyorum ben yuvalık ile kece arasına koyuyoruz.dıkkatlı kullanırsa sorun olmaz elbetde

12. speedy_one

speedy_one Member

Beğenileri:
    0
    Vilmectini anaçlara uygulayabileceği ama yavrulara uygulamayacağı için bahsetmedim ben,kafadan elemiştim. Ben yavrulara kullanmıyorum onu,korktum hiç denemedim ama kullanabilir miyiz?

13. murat DEMİR11

Beğenileri:
    3
    suyla karıştırıp sprey şeklınde yapıyorum ben cok fazla olmamak ve hava sıcak olacak

Sayfayı Paylaş