petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalıkta yavrular var kavga ediyolar acil yardım ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve cixsower tarafından 9 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar 4 cü yavru bu sabah çıktı son 1 yumurta kaldı oda çıkar 2 güne fln mavişle cahit kavga ediyo dişi kuşum yuvalıktan çıkıp erkege saldırıyo onu bi kaç saat ayırdım ama tekrar ediyo ne yapmam gerek sizce yardımcı olun lütfen ?

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    erkeği kafesten alın, dişi yavrularına bakar..

3. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    erkegi aldım ama dişi tünekte duruyo artık içeri girmiyor daha 1 yumurtası var dişi tek başına bakabilirmi 5 yavruya ?

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    daha önce kulucka gecirmediyse rahat bakar, yorgun olup olmamasına bağlı.. biraz gözlemleyin, eğer yuvaya girmiyorsa erkeği mecburen koyacaksınız yapacak birsey yok..

5. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    2 ci kuluçkası bu ilk kuluşkada sadece 1 yavru almıştım zaten erkek şuan içerde kavga etmiyolar ama dişide yuvalık girişinde bekliyo içeri girmiyo

6. M.Halik Kara

Hangisi daha evcil ise o bakar mesela benim dişim yavruları dövmeye başlamıştı dişiyi aldım kafesten ayırdım babaları baktı gözlemleyebilirsin inş. daha kavga etmezler

7. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    ya dişi bana alışık yavruları ellesem bile ısırmıyo beni elime fln gelir hiç korkmaz şuan durdular inş devam etmezler

8. M.Halik Kara

Hocam o babta evcillik değil bazı kuşlar yavrularına çok şefkatli yumuşak karakterli oluyor mesela benim erkek öyle yanında yavru,erkek,dişi bir sürü kuş atmıştım zamanında atmak zorunda kalmıştım yani birisiyle bile kavga etmedi kuş kavga nedir bilmiyor kısacası

9. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    İnşallah sıkıntı devam etmez,

10. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    eyvallah saolun arkadaşlar yine devam etseler erkegi alcam mecbur saolun tekrar

11. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Erkek dişiyi besliyor mu? beslemiyorsa bunla alakalı olarak sinirleniyor olabilir..

12. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    Ya tamda bunu söylicektim erkek dişiyi beslemiyo artık yavruşara yemek vermeye çalışıyo dişide yuvaya girmesine izin vermiyo erkegi kafese kodugum anda yuvalık girişinde duruyo yavruları tek besliyo ama yeterince yapamıyo 4 yavru var 1 yumurta çıkmadı henüz ben ne yapıyım dişi erkegi kovuyo ikisini ayrı kafese aldım kavga etmiyolar diger kafesinde erkegi dövüyo yardım edin kütfen :( :(

13. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    mamalarını yuvalıga yakın bir yere koy istersen, dişi veya erkek kendi yer yavrularını besler..

14. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    Erkegi kafese geri koymim yani kavga ediyoşar çünkü daha 1 yumurta var dişi yuvada yatıyo erkek yavruların sesini duyınca bagırıyo

15. Atılım BUKAĞIKIRAN

Beğenileri:
    1
    Dişiyi gözlemleyin o zaman.. yavruları aç bırakmasın.. kursak kontrolü yapın arada.. bugün dogan yavruyu bilhassa..

16. cixsower

cixsower New Member

Beğenileri:
    0
    Az önce 5 ci yavrumuzda çıktı yumurta kalmadı artık yuvada yuva girişinin sagına bi kabta yem yerleştirdim su yuda oraya aldım maviş yemi yiyip yuvalıga giriyo besliyo şuan için bi problem yok yanlız erkek çok bagırıyo kafesine geri girmek istiyo eger bi gelişme olursa sizlere tekrar sorucam yardımlarınız için teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş