Karadeniz Pet

Yuvalıkta yavrular var kavga ediyolar acil yardım ?

cixsower

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar 4 cü yavru bu sabah çıktı son 1 yumurta kaldı oda çıkar 2 güne fln mavişle cahit kavga ediyo dişi kuşum yuvalıktan çıkıp erkege saldırıyo onu bi kaç saat ayırdım ama tekrar ediyo ne yapmam gerek sizce yardımcı olun lütfen ?

erkeği kafesten alın, dişi yavrularına bakar..

daha önce kulucka gecirmediyse rahat bakar, yorgun olup olmamasına bağlı.. biraz gözlemleyin, eğer yuvaya girmiyorsa erkeği mecburen koyacaksınız yapacak birsey yok..

daha önce kulucka gecirmediyse rahat bakar, yorgun olup olmamasına bağlı.. biraz gözlemleyin, eğer yuvaya girmiyorsa erkeği mecburen koyacaksınız yapacak birsey yok..

2 ci kuluçkası bu ilk kuluşkada sadece 1 yavru almıştım zaten erkek şuan içerde kavga etmiyolar ama dişide yuvalık girişinde bekliyo içeri girmiyo

Hangisi daha evcil ise o bakar mesela benim dişim yavruları dövmeye başlamıştı dişiyi aldım kafesten ayırdım babaları baktı gözlemleyebilirsin inş. daha kavga etmezler

Hangisi daha evcil ise o bakar mesela benim dişim yavruları dövmeye başlamıştı dişiyi aldım kafesten ayırdım babaları baktı gözlemleyebilirsin inş. daha kavga etmezler

ya dişi bana alışık yavruları ellesem bile ısırmıyo beni elime fln gelir hiç korkmaz şuan durdular inş devam etmezler

ya dişi bana alışık yavruları ellesem bile ısırmıyo beni elime fln gelir hiç korkmaz şuan durdular inş devam etmezler

Hocam o babta evcillik değil bazı kuşlar yavrularına çok şefkatli yumuşak karakterli oluyor mesela benim erkek öyle yanında yavru,erkek,dişi bir sürü kuş atmıştım zamanında atmak zorunda kalmıştım yani birisiyle bile kavga etmedi kuş kavga nedir bilmiyor kısacası

İnşallah sıkıntı devam etmez,

eyvallah saolun arkadaşlar yine devam etseler erkegi alcam mecbur saolun tekrar

Erkek dişiyi besliyor mu? beslemiyorsa bunla alakalı olarak sinirleniyor olabilir..

Erkek dişiyi besliyor mu? beslemiyorsa bunla alakalı olarak sinirleniyor olabilir..

Ya tamda bunu söylicektim erkek dişiyi beslemiyo artık yavruşara yemek vermeye çalışıyo dişide yuvaya girmesine izin vermiyo erkegi kafese kodugum anda yuvalık girişinde duruyo yavruları tek besliyo ama yeterince yapamıyo 4 yavru var 1 yumurta çıkmadı henüz ben ne yapıyım dişi erkegi kovuyo ikisini ayrı kafese aldım kavga etmiyolar diger kafesinde erkegi dövüyo yardım edin kütfen :( :(

mamalarını yuvalıga yakın bir yere koy istersen, dişi veya erkek kendi yer yavrularını besler..

Erkegi kafese geri koymim yani kavga ediyoşar çünkü daha 1 yumurta var dişi yuvada yatıyo erkek yavruların sesini duyınca bagırıyo

Dişiyi gözlemleyin o zaman.. yavruları aç bırakmasın.. kursak kontrolü yapın arada.. bugün dogan yavruyu bilhassa..

Dişiyi gözlemleyin o zaman.. yavruları aç bırakmasın.. kursak kontrolü yapın arada.. bugün dogan yavruyu bilhassa..

Az önce 5 ci yavrumuzda çıktı yumurta kalmadı artık yuvada yuva girişinin sagına bi kabta yem yerleştirdim su yuda oraya aldım maviş yemi yiyip yuvalıga giriyo besliyo şuan için bi problem yok yanlız erkek çok bagırıyo kafesine geri girmek istiyo eger bi gelişme olursa sizlere tekrar sorucam yardımlarınız için teşekkürler :)

Geri