petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvalıktan korkuyorlar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Aytekin DOĞAN tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Benim çift kuşlara bir hafta önce yuvalık takmıştım, yuvalığın içine girmeyi bırakın yanına bile yaklaşmıyorlar özellikle dişi kuş tüneğin yuvalıktan en uzak kısmında (en ucunda) duruyor erkek arada bir göz ucuyla bakıyor ama oda yaklaşmıyor.
    İkinci yemliği özellikle yuvalığın girişinin yanına taktım oraya inip o yemlikten hiç yemiyorlar.
    Aynı yuvalığı daha öncede takmıştım 2 hafta sonra çıkartmıştım o zamanda içine girmemişlerdi ama şimdiki gibi bu kadar uzak durmamışlardı.
    Nedeni ne olabilir?

2. Gokay Akgul
    Gizli

Usta senin dediğin gibi korkuyorlar senin kuşlar. bence yuvalığın ağzını çevir cama dogru falan içeri ışık girsin karanlık diye içi korkuyor olabilirler.

3. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

Usta 2 yemliğide oraya ölecek hali yok açlıktan gidip yiyecek biraz ışık girsin yuvalıga karanlıktan korkarlar

Bide yaşları geldimi resim atarmısın bide biz bakalım

4. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
  5. hesimli meftun
    Gizli

bence yuvayi isik olan tarafa cevir

6. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Ben en iyisi yuvalığın üst kapağına veya yan taraflara birkaç ışıklandırma deliği açayım.

7. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Yemliği yuvalık girişine yakın bir yere takın ve kafes içerisinde sadece 1 adet yemlik bulunsun.. Tüneği direk yuvalığın girişine doğru takın.. Suluklarınıda yuvalığın girişine yakın uygun bir yere takın.. Biraz zaman verin kuşlarınıza..

8. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler Muhammet kardeş senden cevap almak ne güzel tam hatırlamıyorum ama benim konulara verdiğin belki de 2.cavap tır. :eek:

1- Yemliğin biri yuvalığın girişinin yanında.
    2- 1 tane yemlik bir gün yetmiyor yani akşam geldiğimde üzeri tamamen kabuk oluyor kuşlar alttaki yemi yiyemiyor.
    3- Suluk yemliğin tam üstünde kafesin teline takılı.
    4- Kafeste 2 tünek var biri yukarıda diğeri aşağıda tüneğin bir ucunda yuvalık girişi diğer ucunda yemlik var. Üstteki tüneği çıkartsam kuşlar rahat edemez çünkü ikinci tünek kafesin aşağısında kuşlarda aşağıda durmuyor.
    5- Sizce dişi kuş yeterli olgunluğa ulaşmış mı? Biraz daha zaman versem (15-20 gün) çiftleşir mi yoksa değiştireyim mi?
    6- Erkek kuş biraz kıskanç dişiye rahatça yem yedirmiyor bu durum çiftleşme yavru büyütme eş tutmada sorun teşkil eder mi?

9. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Diğer konuda videoyı izledim dişide erkekde henüz kızışmamışlar fakat üzerinden yaklaşık 1 ay geçmiş şuanki durumları nedir ? Foto alabilirsek daha iyi olur.

10. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    02.06.2013 tarihinde çekilmiş fotoları erkek kızışkın da dişide bir hareket yok. Bir Allahın kulu tam yaşını söylese dişinin bende ona göre davranacam ama henüz öyle bir kula raslamadım.

11. ABDULLAH.44
    Gizli

Abi benim kuşlarda yuvalıkdan çıkmıyorlar.Yem le su ya hiç dokunmamışlar.

12. Gokay Akgul
    Gizli

:D Ne değişik kuşlarınız var yav :D :D

13. Aytekin DOĞAN

Beğenileri:
    0
    Yuvalık ile kapak arasına küçük bir takoz koydum bakalım içerisi biraz daha aydınlık oldu.

Buda işe yaramaz ise artık yuvalığın içine bir ampul takarım ufaktan da bir müzik disko gibi olur :D Artık girip parti yapmak onların bileceği bir iş. :p

Sayfayı Paylaş