Karadeniz Pet

yuvanın içinde talaş olmaması mı etkiliyor acaba?

Duygu

Yeni Üye
mrb arkadaşlar.kuşlarım eş tuttu ama çiftleşme olmadı hala maalesef :( dişimizin ceresi artık tam kahverengi oldu.buna bakarak kızışma dönemine girdiği söylenebilir ama erkeğin çok istekli ve kızışmış olmasına rağmen hep agresif şekilde reddediyor.yuva taktık son 1 aydır.talaş koymadım içine.yuva ipi var ama onu da koymadım bilerek.ilk başta peçete ve onun altına pamuk koymuştum zemin yumuşak olsun ve rahat etsinler diye.ama sonra dişi ilk zamanlar birkaç kez girip onları kemirince çıkarttım.yuvanın içi boş halde.ama hiç ilgilenmiyor dişi yuvayla ve girmedi sonra hiç.ne yapmam gerekir bu duruma çözüm olarak?bi de dişimiz son birkaç gündür tüy dökümünde.birkaç kez kustu ve bugün de kusuyor gibi görünüyor ama yem çıkmıyor.erik tüye girdiğinde hiç kusmadı ve böyle şeyler olmadı bugüne kadar.yemesi içmesi kakası herşeyi normal dişinin.kafeste herşey tam.sadece halsizliği var ve kabarık duruyor bazen ama normal zaten bu dönemde bu hali.gereken takviyeleri yapıyorum ayrıca. (not:kuşlarım ekim den beri birlikteler.dişimiz limon evimize geldiğinde 4 aylıktı.şuan 10 aylık.yani 6 aydır birlikteler.erkeğimiz erik de 16 aylık.) tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme:
Yuvalığın içine talaştan başka birşey koymayın (ip,peçete vs)

Yuvalığın içine talaştan başka birşey koymayın (ip,peçete vs)

koymadım bi daha ve koymam.teşekkürler.ama illa talaş şart mıdır yuvaya girmeleri için?dişimiz içi boş olduğundan ilgilenmiyor ve girmiyor olabilir mi yani?

Son düzenleme:
Onunla ilgisi olduğunu zannetmiyorum. Talaş (veya kuş kumu) koymanın amacı yumurtaların birbirlerine vurarak kırılmasını önlemek, sıcak tutmak,dişinin rahat etmesi vs.

ben de zannetmiyordum da yine de sorup danışmak istedim.onun isteğine ve keyfine kalan bişey sanırım ve yapabileceğim bişey yok anlaşılan :S teşekkür ederim.

Tüy değişiminde yumurtlamıyorlar galiba bitince belki bilemiyorum.

Tuy dokuminden ciksin eslesme olur bi sikinti yoksa ntuyde oldugundan sebep keyifsiz olur hayvan gerekli takviyeleri yapiyorsaniz en kisa surede cikacaktir zaten

Kuşlarınızın fotoğrafını paylaşsaydınız iyi olurdu 6 aydır bir tık bile yok ise 1 ay ayrın derim

cevaplayan herkese teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:45 -->-> Daha önceki mesaj 15:43 --[

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:46 -->-> Daha önceki mesaj 15:45 --

Kuşlarınızın fotoğrafını paylaşsaydınız iyi olurdu 6 aydır bir tık bile yok ise 1 ay ayrın derim

yusuf kürşad bey foto yüklemiştim daha önce açtığım bi konuda.dişinin tekli fotosu da var daha öncekinde 2sininki de var.size zahmet ordan bakabilir misiniz?hatta cevap vermiştiniz yine ona da.sağolun :) ayırmaya kıyamam ben ya.dayanamam geri birleştiririm onları.

Son düzenleme:
Geri