Karadeniz Pet

yuvaya giriyormudur?

gurcan38

Meraklı Üye
arkadaşlar yuvaya 2 hafta bakmamıştım dün baktım yuvanın içine minik parcalar halinde tuz gibi talaş atılmış. sanırım yuvalığın yuvarlağını didikliyorlar dişimi yapıyor erkekmi bilmiyorum. dün baktığımda birde şunu farkettim erkek kuşun tüyü düşmüş yuvalığın içine hiç görmedim yuvaya girdiklerini sabah evde kimse olmuyor akşam geliyorum yükseğe koydum kapıdan geçerken rahatsız olmasınlar diye de kimseyi görmeyecekleri bir köşeye koydum. acaba yuvaya giriyorlarmıdır? birde dişi kuşumun ceresi çok çok koyu kahverengiydi şimdi beyaza dönüyor açılıyor rengi yenimi kızışıyor yoksa kızışması mı bitiyor bilemedim.

Yuvaya giriyordur. Yakında güzel haberleri duyarız inşallah.İlla kahverengi olucakda yumurtlucak diye bir şey yok. Benimki 2.kuluçkayı beyazken yumurtladı :)

Evet, yakında yumurtalamaya başlar. Ne güzel... Bu zat-ı şahanelerden güzel yavrular alırsın inşallah. Beyaza dönmesi kızışmanın bittiğini gösteriyor ama yumurtlamasına engel değil.

Yuvaya giriyordur. Yakında güzel haberleri duyarız inşallah.İlla kahverengi olucakda yumurtlucak diye bir şey yok. Benimki 2.kuluçkayı beyazken yumurtladı :)

şunu merak ediyorum ben kuşlarıma mama vermeye yeni başladım pek yanaşmıyorlar ama zamanla alışırlar herhalde hiç mama yemeyen kuş yumurtlar mı? yumurtlaması için illaik kalsiyum kaynağı gereklimidir?

şunu merak ediyorum ben kuşlarıma mama vermeye yeni başladım pek yanaşmıyorlar ama zamanla alışırlar herhalde hiç mama yemeyen kuş yumurtlar mı? yumurtlaması için illaik kalsiyum kaynağı gereklimidir?

Hayır mama yemese de yumurtlar elbet, fakat mamadan aldığı vitaminler onun daha sağlıklı olmasına, bu süreci güzel bir şekilde atlatmasına yardımcı olur. Ayrıca kızıştırmada da mama etkilidir. Kalsiyum için mürekkep balığı kemiği bulundurun. Eğer kalsiyum eksikliği yaşarsa kuşunuz kendi yumurtasını yiyebilir.

mürekkep balığı kemiği öneriniz için çok teşekkürederim gerçekten faydalı oldu yumurtalarımın kırılmasını bekliyorum 8. gündeyiz :) hayırlısı bakalım.
yazmadığım zaman içerisinde tüm sorularımın cevabını buldum. yuvayada girdi, çiftleşti de yumurtladı da :)

Geri