Karadeniz Pet

Yuvaya girmeden çiftleşme ?

Mehmet KOÇTÜRK

Meraklı Üye
Dişi kuş daha hiç yuvaya girmedi. Ama bazen çiftleşme pozisyonuna geliyor tünekte. Acaba yuvaya girmeyen dişinin yumurtaları olur mu. Çiftleştikten sonra yuvaya ilgisi artar mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:30 -->-> Daha önceki mesaj 23:19 --

Cevap gelmedi ama yine de tüm kardeşlerime teşekkürler. Az çok buldum birşeyler :) :) :)

Kusura bakmayın görmedim ben :) yumurta oluşunca vücutta , dişi mecburen iç güdü olarak bir delik arıcak , yuvalığa ilgisi artacaktır :)

Kuş çiftleşme pozisyonu alıp çiftleşiyorsa zamanla yuvaya da girip kazıma çalışmaları başlayacaktır maşaallah kuşlarınıza

Teşekkür ederim [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] abi ve [MENTION=6768]Muhammed Hamza Acar[/MENTION] kardeşim :) inşallah yavru alırım. Alacam gibi görünüyor. Galiba biraz da ayıracam kuşları.

Teşekkür ederim [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] abi ve [MENTION=6768]Muhammed Hamza Acar[/MENTION] kardeşim :) inşallah yavru alırım. Alacam gibi görünüyor. Galiba biraz da ayıracam kuşları.

Kuşlarınız anlaşıyormış ne güzel, ayırmayın bence.
Hem birbirlerini özleyip kendilerini yoruyorlar.
Hem de zaten iyi yolda bir gidiş var, bozmayın derim.

Kuşlarınız anlaşıyormış ne güzel, ayırmayın bence.
Hem birbirlerini özleyip kendilerini yoruyorlar.
Hem de zaten iyi yolda bir gidiş var, bozmayın derim.
Mustaf kardeşim aslında haklısın. Ama ayırmanın çok işe yaradığını söylediler o sebepten ayırmayı düşündüm. Aslında daha dişi geleli 10–12 gün oldu bayaa ilerleme var. Öpüşüyolar kaşıyorlar birbirlerini, erkek yem kusuyor. Dişi ilk geldiğinde çok kızışmıştı tünekte çiftleşme pozisyonu alıyorsu erkek çıkmıyordu. Şimdi erkek bayaa kur yapmaya başladı. 10–12 günde ilerleme çok. Dediğini yapacağım ve ayırmayacağım. Bir ay daha kalsınlar :)

Dişi geleli 10 gün olmuş neyin ayırması bu. Ayırma işlemi 3 ay yanyana durup tık olmayan kuşlarda yapılmalıdır. Sakın ha sakin ayirmayin yemini suyunu verin rahatsız etmeyin

herşey yolunda gidiyor dişi yakında yuvayı kazıyıp yumurtlamaya başlayacak anlattığınıza göre peki bu durumda neden ayırmayı düşündünüz anlamadım
ayıracaktınız madem neden yanyana getirdiniz
ayırma fikrini veren kişi size tam olarak ne demek istedi acaba

ben ce ayırmayın herşey yolunda

Geri