petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvaya girmeden çiftleşme ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mehmet KOÇTÜRK tarafından 4 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Mehmet KOÇTÜRK

Mehmet KOÇTÜRK New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi kuş daha hiç yuvaya girmedi. Ama bazen çiftleşme pozisyonuna geliyor tünekte. Acaba yuvaya girmeyen dişinin yumurtaları olur mu. Çiftleştikten sonra yuvaya ilgisi artar mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:30 -->-> Daha önceki mesaj 23:19 --

Cevap gelmedi ama yine de tüm kardeşlerime teşekkürler. Az çok buldum birşeyler :) :) :)

2. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kusura bakmayın görmedim ben :) yumurta oluşunca vücutta , dişi mecburen iç güdü olarak bir delik arıcak , yuvalığa ilgisi artacaktır :)

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kuş çiftleşme pozisyonu alıp çiftleşiyorsa zamanla yuvaya da girip kazıma çalışmaları başlayacaktır maşaallah kuşlarınıza

4. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] abi ve [MENTION=6768]Muhammed Hamza Acar[/MENTION] kardeşim :) inşallah yavru alırım. Alacam gibi görünüyor. Galiba biraz da ayıracam kuşları.

5. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Kuşlarınız anlaşıyormış ne güzel, ayırmayın bence.
    Hem birbirlerini özleyip kendilerini yoruyorlar.
    Hem de zaten iyi yolda bir gidiş var, bozmayın derim.

6. Mehmet KOÇTÜRK

Beğenileri:
    0
    Mustaf kardeşim aslında haklısın. Ama ayırmanın çok işe yaradığını söylediler o sebepten ayırmayı düşündüm. Aslında daha dişi geleli 10–12 gün oldu bayaa ilerleme var. Öpüşüyolar kaşıyorlar birbirlerini, erkek yem kusuyor. Dişi ilk geldiğinde çok kızışmıştı tünekte çiftleşme pozisyonu alıyorsu erkek çıkmıyordu. Şimdi erkek bayaa kur yapmaya başladı. 10–12 günde ilerleme çok. Dediğini yapacağım ve ayırmayacağım. Bir ay daha kalsınlar :)

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Dişi geleli 10 gün olmuş neyin ayırması bu. Ayırma işlemi 3 ay yanyana durup tık olmayan kuşlarda yapılmalıdır. Sakın ha sakin ayirmayin yemini suyunu verin rahatsız etmeyin

8. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    herşey yolunda gidiyor dişi yakında yuvayı kazıyıp yumurtlamaya başlayacak anlattığınıza göre peki bu durumda neden ayırmayı düşündünüz anlamadım
    ayıracaktınız madem neden yanyana getirdiniz
    ayırma fikrini veren kişi size tam olarak ne demek istedi acaba

ben ce ayırmayın herşey yolunda

Sayfayı Paylaş