Karadeniz Pet

yuvaya girmeme sorunu

burakbyc

Yeni Üye
merhaba arkadaslar benim erkek hollanda ırkı muhabbet kuşum var 2 yaşında evcil ama baya kızışkındı bi arkadasımdan yası ya 2 ya 3 olan yerli dişi getirdim bunlar birbirine alıştı yem falan kusuyolardı ama farklı tüneklerdeydiler bende 1 2 hafta kaldı anlasamadılar diye verdim suan yine getirdim dişiyi bu sefer yine birbirlerini görünce hemen yem kustular falan sonra dişi kuş sürekli kafesin köşesinde tünemeye başladı tüneğe cıkmıyodu bende yuvalık aldım geldim bunlar suan aynı tünekte bile durmuyorlar yuvayla hiç ilgilenmediler bile ne yapmalıyım sizce ?

Birbirleri ile anlasmalari ve yem kusmalari iyi isaret, ama 1-2 hafta cok kisa bir sure. Yuvalik takar takmaz ciftlesmelerini beklemeyin, sabirli olmak gerek. Haftada iki-uc kere havuclu mama yapip verin, uzerine cok az olmak kaydiyla (cay kasigi ucu kadar) nijer tohumu atabilirsniz. Haftada iki kere vitaminli su verin, ama sulugu mutlaka hergun yikayin.
Kalamar kemigi, mineral blok, kus kumu eksik olmasin, ve sabretmeniz gerekecek.

Birbirleri ile anlasmalari ve yem kusmalari iyi isaret, ama 1-2 hafta cok kisa bir sure. Yuvalik takar takmaz ciftlesmelerini beklemeyin, sabirli olmak gerek. Haftada iki-uc kere havuclu mama yapip verin, uzerine cok az olmak kaydiyla (cay kasigi ucu kadar) nijer tohumu atabilirsniz. Haftada iki kere vitaminli su verin, ama sulugu mutlaka hergun yikayin.
Kalamar kemigi, mineral blok, kus kumu eksik olmasin, ve sabretmeniz gerekecek.
teşekkürler konumla ilgilendiğiniz için acelemiz yok zaten olursa olur olmazsa olmaz :) fakat farklı tüneklerde durmaları normal mi bunu anlayamadım eğer anlaşamadıklarına işaretse ayırcam ikisinide

Aslında doğru bilinen yanlış su aşamada mama hazırlama kalamar kemiğini eksik etme D ve E vitaminlerini eksik etme. Yemine Nijer tohumu karıştır kızısızsınlar. Mama yağlanmasına sebeb verecektir kuş kuluçka döneminde zaten yuvadan çıkmayacak mama yavrular yumurtadan çıktıkdan sonra verilir. Su anda mamayı dayarsan sağlıklı yavru alamazsın tamam bu ilk kuluçkalarda o kadar belli olmaz ama 4. Yada 5. Kuluçkada kuşunun yağlanması çok net bir şekilde belli olacaktır. Sağlıklı yavrularınız için bu önemli. İyi aksamlar