Karadeniz Pet

Yuvaya grimiyor.

Mustafa AKÇAKAYA

Meraklı Üye
Herkese merhaba, bu akşam kuşum ciyaklaya ciyaklaya kafeste zıplamaya başladı.Koştum baktım kafese 5 günlük yavrusu olan dişi yuvadan çıkmış kalbi küt küt atıyor hızlı hızlı nefes alıyordu.2-3 dk yanında bekledim olduğu yerde duruyor nefes alış verişi biraz yavaşladıysa bile hala normalden hızlıydı.Elimle yuvanın ağzına doğru götürdüm girmek istemedi kaçtı.10 dk bekledim hala tünekte duruyordu.Normalde sürekli yuvada yavruyla ilgilenirdi ara sıra dışarı çıkınca yanına gittiğim anda yuvaya girerdi.Elime alıp yuvanın arka kapağından içeri koydum anında dışarı çıktı.Odada kimse yoktu ışıkta kapalıydı.Yemi suyu her şeyi yerli yerinde.Neden böyle yapıyor olabilir ?

Muhtemelen bir şeye tepki vermiş sakinlesince girer maşallah

Fikirleriniz için teşekkür ederim, daha önce böyle bir olay yaşamadığımdan danışmak istedim.Şuan yuvalıkta mutlu mesut duruyor.Bir kaç sorum daha olacak [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] Kuşumun 6 adet yumurtası vardı fakat sadece 1 yumurta dolu çıktı.İlk yumurtadan sonraki yumurtlarada çiftleştiklerinide gördüm ama sadece 1 yumurtadan yavru çıktı.Yemleri,suları,vitaminleri,gaga taşları,darı,yumurta mamasını hiç eksik etmedim neden böyle olmuş olabilir ? Diğer sorum, şuan tek yumurtadan çıkan yavru 7 günlük ve büyümeye devam ediyor.Bu yavru yuvadan atladıktan kaç gün sonra 2. kuluçka gerçekleşir ? Kuşları kaç gün dinlendireyim ? Yavruyu anne veya babası ile eşe atmak uygun mudur ? Bu çiftimin anne ve babasında bir hastalık yoktu ve bu çiftimdede yok.

Yavrular anne babalariyla caprazlaniyor ben hiç uygulamadim gerekte duymadım sevindim yatmasina kaçıncı kuluçka acemilik olabilir erkek yeterince dolleyememistir sonraki kuluckalarda bu sorun kalkar inşaallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:48 -->-> Daha önceki mesaj 03:47 --

Ayrica ilk kuluçka ise dinlenmeye gerek yok yavru 20 gunlukkende yumurtalar gelebilir

Yavrular anne babalariyla caprazlaniyor ben hiç uygulamadim gerekte duymadım sevindim yatmasina kaçıncı kuluçka acemilik olabilir erkek yeterince dolleyememistir sonraki kuluckalarda bu sorun kalkar inşaallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:48 -->-> Daha önceki mesaj 03:47 --

Ayrica ilk kuluçka ise dinlenmeye gerek yok yavru 20 gunlukkende yumurtalar gelebilir

Teşekkür ederim.

Geri