petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

zayıf kaldı :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Buğra tarafından 4 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Buğra

Buğra Guest

rıfkı bana çok zayıf geliyor. neşesi yerinde ishal yok konuşuyor hatta. ancak yediği yem miktarı çok az . suyunda avisol var şuan bonnie + kanarya yemi yiyor . göğsünü ellediğimde kemiğini hissediyorum . haftada 1 mama yapıyorum. birde kanatlar sanki boşta kaldı kenarları hiç dolu değil takma gibi duruyor burdanda biraz zayıf kaldığını anladım ama sizlere sormak istedim ;

• zayıfmı ?
    • zayıfsa nasıl kilo aldırırım?

#1 Buğra, 4 Ocak 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 4 Ocak 2014
  2. Duranettin ERAYDIN

Mamayı daha sık verin. Nijer,aspur,keten karıştırın yemine bunlar yağlı tohumlar

3. Buğra

Buğra Guest

teşekkürler. aspur war ekstradan alıp karıştırmıştım. nijerle keten alıyım ozaman akşama. mama ishal yapmazmı peki sıklaştırırsam ?

4. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    yerli bir kuş için normal bir durum. sıkıntı yoktur. ama ille tombul olsun diyorsanız mama ve ek besinlerini eksik etmeyin ;)

5. Buğra

Buğra Guest

teşekkürler. birazdaha topluydu ondan dolayı zayıf gibi geldi boya mı gitti ne :) ek besin olarak nijer aspur keten oranı nekadar olmalı yemde peki?

6. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    kuş 5 aylıktan küçükse nijer verme gereksiz tüye sokuyor hayvanı. bence yumurta maması vermen bu aralar daha iyi. 500 gr ma 50 gr aspür keten şalgam karışımı katsan yeter.

7. Buğra

Buğra Guest

teşekkürler 3.5 aylık :) hergün uçuyor buyüzden yağlanma olmaz dime ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:41 -->-> Daha önceki mesaj 15:52 --

birde maviboncukla bonie nin ballı krakerleri nasıldır zararlımı onlarda ?

8. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    sıkıntı yapmayın yavrunuz gayet iyi görünüyor. yerlilerde böyle olabilir. siz mamayı en azından haftada 2 ye çıkartın. kuşlar ortalama 30 grama kadar yem tüketir günde. eğer daha az tüketiyorsa başka marka bir yem deneyin. bazı kuşlar yem seçebiliyorlar. benim manyaklar ya vitakraft yiyor ya da benim özel tohum karışımımı. başka birşey yemiyorlar.

9. Buğra

Buğra Guest

özel karışım ? :D biraz sırlarınızı paylaşırmısınız :D

10. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    az yem yiyor ve uçuyorsa zayıflaması normal gibi geldi.az yemekle çok enerji harcıyor

11. Buğra

Buğra Guest

aynen öyle az yiyor ve uçuyor hatta kardeşimle yakalamaca oynuyorlar :D

12. kartall82

kartall82 Guest

mama yı eksik etmeyin yeterli bence yaşından dolayı nijere felan gerek yok

13. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    fazla salmamaya bak bu sıralar.kendine gelince salarsın

14. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    benim dişi den biraz daha zayıf sanırım sürekli uçtuğundan oluyor. mamayı biraz arttırmakta fayda var.

15. Emir Hakan SU

Beğenileri:
    2
    hı hı evet az yemek değil çok yemek

16. Buğra

Buğra Guest

tamamdır ozaman sadece kanatları biraz rahatlasın diye 1 saate düşüriyim salma süresini . mamayı arttırıyım aspur ve keten oranını arttırıyım yemdiki teşekkürler...

Sayfayı Paylaş