Karadeniz Pet

zayıf kaldı :(

• Konbuyu başlatan Buğra
  • Başlangıç tarihi
B

Buğra

Guest
rıfkı bana çok zayıf geliyor. neşesi yerinde ishal yok konuşuyor hatta. ancak yediği yem miktarı çok az . suyunda avisol var şuan bonnie + kanarya yemi yiyor . göğsünü ellediğimde kemiğini hissediyorum . haftada 1 mama yapıyorum. birde kanatlar sanki boşta kaldı kenarları hiç dolu değil takma gibi duruyor burdanda biraz zayıf kaldığını anladım ama sizlere sormak istedim ;

• zayıfmı ?
  • zayıfsa nasıl kilo aldırırım?

KrL283.jpg

xElR5z.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mamayı daha sık verin. Nijer,aspur,keten karıştırın yemine bunlar yağlı tohumlar

teşekkürler. aspur war ekstradan alıp karıştırmıştım. nijerle keten alıyım ozaman akşama. mama ishal yapmazmı peki sıklaştırırsam ?

yerli bir kuş için normal bir durum. sıkıntı yoktur. ama ille tombul olsun diyorsanız mama ve ek besinlerini eksik etmeyin ;)

teşekkürler. birazdaha topluydu ondan dolayı zayıf gibi geldi boya mı gitti ne :) ek besin olarak nijer aspur keten oranı nekadar olmalı yemde peki?

teşekkürler. birazdaha topluydu ondan dolayı zayıf gibi geldi boya mı gitti ne :) ek besin olarak nijer aspur keten oranı nekadar olmalı yemde peki?

kuş 5 aylıktan küçükse nijer verme gereksiz tüye sokuyor hayvanı. bence yumurta maması vermen bu aralar daha iyi. 500 gr ma 50 gr aspür keten şalgam karışımı katsan yeter.

kuş 5 aylıktan küçükse nijer verme gereksiz tüye sokuyor hayvanı. bence yumurta maması vermen bu aralar daha iyi. 500 gr ma 50 gr aspür keten şalgam karışımı katsan yeter.

teşekkürler 3.5 aylık :) hergün uçuyor buyüzden yağlanma olmaz dime ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:41 -->-> Daha önceki mesaj 15:52 --

birde maviboncukla bonie nin ballı krakerleri nasıldır zararlımı onlarda ?

sıkıntı yapmayın yavrunuz gayet iyi görünüyor. yerlilerde böyle olabilir. siz mamayı en azından haftada 2 ye çıkartın. kuşlar ortalama 30 grama kadar yem tüketir günde. eğer daha az tüketiyorsa başka marka bir yem deneyin. bazı kuşlar yem seçebiliyorlar. benim manyaklar ya vitakraft yiyor ya da benim özel tohum karışımımı. başka birşey yemiyorlar.

özel karışım ? :D biraz sırlarınızı paylaşırmısınız :D

az yem yiyor ve uçuyorsa zayıflaması normal gibi geldi.az yemekle çok enerji harcıyor

mama yı eksik etmeyin yeterli bence yaşından dolayı nijere felan gerek yok

fazla salmamaya bak bu sıralar.kendine gelince salarsın

benim dişi den biraz daha zayıf sanırım sürekli uçtuğundan oluyor. mamayı biraz arttırmakta fayda var.

tamamdır ozaman sadece kanatları biraz rahatlasın diye 1 saate düşüriyim salma süresini . mamayı arttırıyım aspur ve keten oranını arttırıyım yemdiki teşekkürler...