petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Zayıflama, esneme, fazla uyuma ve ötmüyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve MehmetBeyaz tarafından 26 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. MehmetBeyaz

Herkese merhaba nasıl anlatacağımı bilmiyor 1.5 yaşında erkek muhabbet kuşum var. Veterinere gitti belirli iğne ve ilaçlar kullandı ama bi sonuç vermedi ve her geçen gün daha da zayıflıyor ve durumu kötüye gidiyor diyebilir.

Şu linkteki video biraz durumu özetliyor ama hastalık bumu ayrıca bu tedavi işe yarayabilir mi?
    Link: https://youtu.be/DHAwRa3BA2E?t=53s

Sorunları ve durum
    -Çok zayıfladı.(Yemek yiyor ama fazla değil)
    -Fazla uyuyor.
    -Bolca esniyor bazen peş peşe 2-3 kere.
    -Cok nadir ötüyor o da kısık bir şekilde.
    -Dışkısının durumu iyi önceden siyah ve düz idi şimdi daha iyi.
    -Korkuyor çekyattan aşağıya 7-8 kere bakıyor zar zor atlıyor ve aşağıdan yukarıya uçamıyor.
    -Göğüsü sivrileşti ve kemikleri elime geliyor.
    -2-3 günde bir alti ve sulari degisiyor.
    -Özel ısıtıcısı var 7/24 ısıtıyor.
    -Eşi yok.

Yemi versele laga, evde bulunan vitaminler aminosol ve axisol.

İstanbul avrupa yakasında önerebileceğiniz veterinerler ya da kendi önerileriniz her türlü öneriye ihtiyacım var.

Çok korkuyorum ölecek diye.

Şimdiden çok teşekkürler.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    #2 Levent ACAR, 27 Mart 2015
    Son düzenleme: 27 Mart 2015
  3. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    çok geçmiş olsun. bi yerde kurumada haftada 2 3 defa kekik yada anason çayını 1 2 damla verin yazıyodu. kuruma hastalığımı var sizinkinde bilmiyorum ama en azından bu çayların zararı da olmaz. deneyebilirsiniz. yem az yiyorsa elle beslemeye çalışabilirsiniz. suyunu her gün değiştirin bence. tekrardan çok geçmiş olsun. inşallah düzelir.

4. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuruma hastalığı iki çeşittir. E.coli ve Megabacteri. Kesin tanı için test yapılmalı. Aslında en iyi veteriner burası İstanbul Veteriner Polikniliği ama biraz tuzludur. Avcılarda istanbul üniversitesinin kliniğine de götürebilirsiniz.

5. MehmetBeyaz

Levent bey cevabınız için çok teşekkürler

Maddi durumum çok iyi olmasa da devlet polikliniği korkutuyor. İyi bir doktor bulamazsan gidebilirim fatih biraz uzak kalıyor ama başka bi belediyenin hastanesine gidebilirim. Özellikle önerdiğniiz bi doktor varsa ve çok iyi diyorsanız öncelik verebilirim.

Gamze hanım cevabınız için çok teşekkürler.

Çay önerilerinizi yarın alıp denerim.
    Yemi elime dökerek besliyorum ve kafesinde iki kutuda da yem var her gün kontrol ediyorum yemini yesin diye ayrıca evin her yerine çay tabaklarında yem bırakıyoruz.

-
    Hızlı cevaplarınız için çok teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:41 -->-> Daha önceki mesaj 00:34 --

Cevabınız için teşekkürler. Avcılar çok ters yerde kalıyor ben hasköy'de oturuyor. Para bi şekilde bulunur sağlığın önemli. İstanbul şişli yada o civarlarda önerebileceğiniz veteriner var mı?

Tekrar teşekkürler.

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Orası büyükşehir belediyesinin ve fiyatları çok uygun.

7. DKN

DKN New Member

Beğenileri:
    0
    umarım iyileşir. kuruma hastalığına bunlar neden oluyomuş araştırdım..
    -Kronik enfeksiyonlar(böbrek,karaciğer ve solunum sistemindeki)
    -Sindirim bozuklukları
    -vitamin e eksikliği
    -taşlık kurtları
    -parazitler
    -beslenme yetersizliği
    -iltihaplar
    -pamukçuk

8. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    BEn o taraflara Anadolu yakasından götürüyorum kuşlarımı.

9. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    elle besleyin derken hani enjektörle falan direkt kursaga mama vs. veriyolar ya onu kastetmiştim. detayları nasıl bilmiyorum. ama kuş yemezse veya az yiyorsa öyle bişey deneyebilirsiniz.

10. MehmetBeyaz

Herkesin cevapları için çok teşekkürler devlet vet. pol. danıştım oraya götürecektim cevredeki petshoplara buradaki durumu anlattığımda kesin gidici gözüyle bakılıyor.

İyileşene kadar veterinerlere götürücem ya iyileşecek ya ölecek. Keşke ülkemizde bu ufak canlılara önem verilse herkes kedi,köpek. Moralim bozuk daha fazla yazmayayım güncel durumu buradan bildiririm belki başka birisinin işine yarayabilir.

Size ve küçük dostlarınıza uzun ömürler.

Tekrar yorum yazanlara teşekkürler.

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Çok geçmiş olsun inşaallah düzelir

Sayfayı Paylaş