Karadeniz Pet

zihinsel engelli muhabbet kuşu olurrmu

Canberközden

Meraklı Üye
Benim yeni kuşum edi gagasiyla tele tutunup uçmaya calisiyor ve yemligin içine girip sikisiyor her cikardigimsa tekrar yapiyor kanadini qcarak yürüyor ve tirmaniyir neden boyle yapıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:17 -->-> Daha önceki mesaj 14:12 --

eNdZBQ.jpg

Uçma denemeleri yapiyor olabilirmi

video çekermisin kardeşim

benim muhabbet kuşumda da var o normaldir , yaşı ufaktır büyük ihtimal uçmak istiyor :))

ucmaya calısıyo resımdekı kuşsa ufak bu kus daha :)

bence oyun oynamaya çalışıyor yeğenimde yeni kuş aldı aynı haraketler ondada var şanslısınız diyebilirim her kuş böyle oyun yapmaz :)

Sagolun bazen ywmlikte sikısıyor çok korkuyorum birde kanadindaki tüylere zara r verir diye ama tarcinq kafa tutuyor çok sertdw issiriyor

yemliği çıkar kafesin altına yem dök sen yokken sıkışıp ölmesinden iyidir.

Canberk'cim;
Kanat çırpmasını 3 şekilde açıklayabiliriz:

-Diyaframları olmadığı için
-Kanatları açılsın diye
-Uçma egzersizleri maksatlı

Her üçünde de sakıncalı bir durum yok yani bildiğin gibi.

Yemlik,oyuncak vs gibi bir çok materyali araya sıkışmak,kafasını sokmak için kullanabilir. Çünkü şu anda beyni "oyun oyun oyun" diye sinyal gönderiyor sürekli :) :)

İnsanların yavrularıyla kuşların yavruları arasında hiç bir fark yok bana inan.
Her ikiside bebekken/yavruyken şımarık,yaramaz ve oyun düşkünü.

Sen sadece kendine zarar verebileceği şeyleri ondan uzakta bulundur ve sürekli gözlemle. Allah esirgesin tam bir şirinlik muskası ayrıca. Maşallah :)

benimkide yapıyor kafasını yemliğin tüneğiyle yemliğin arasına sokuyor fakat sıkışmıyor kendi çıkabiliyor :)

Oyun oynuyor o kardeşim eğer tek ise yanına eş al hepsini unutur :)

Geri