Karadeniz Pet

zolit'in önemi

• Konbuyu başlatan Nilgün BULUT
  • Başlangıç tarihi
N

Nilgün BULUT

Guest
BEN BÖYLE BIŞEY OKUDUMDA YORUMLARİNIZI ALMAK ICIN BURDADA PAYLASMAK ISTEDIM.

KAFES & SALMALARDA TABAN ALTLIĞI ZEOLİT’İN ÖNEMİ:
1. DIŞKIYI KURUTARAK KOKUYU ÖNLER,
2. DIŞKIDAN OLUŞABİLECEK BAKTERİYİ ABSORBE EDER, HASTALIKLARA KARŞI KORUR,
3. BİT VE PİRE OLUŞUMUNU ENGELLER,
4. MANTAR OLUŞUMUNU ENGELLER,
5. KUŞLARIMIZIN DAHA FERAH BİR ORTAMDA YAŞAMASINI SAĞLAR,
6. TABANA SERİLEN ZEOLİT TOZ İÇERMEDİĞİNDEN DOLAYI EVİMİZ VE ÜRETİMHANEMİZ TOZUMAZ,
7. TABAN TEMİZLİĞİ SÜRESİNİ UZATIR (MİNİMUM 30 GÜN),
8. %100 DOĞALDIR, GAZETE VE BASKILI KAĞIT GİBİ KUŞLARIMIZA ZARAR VEREBİLECEK KİMYASAL İÇERMEZ..

KAYNAK:BALIKESİR ZEOLİT

resimler alıntıdır!!!!!

711b0763_orginal.jpg
[/url]

1 kg 3,5 tl ve kullanan hiçkimse pişman değil. kafesin temizlik süresini baya bi uzatıyor. pislenen taşı değiştir yerine yenisini koy.

BEN BÖYLE BIŞEY OKUDUMDA YORUMLARİNIZI ALMAK ICIN BURDADA PAYLASMAK ISTEDIM.

KAFES & SALMALARDA TABAN ALTLIĞI ZEOLİT’İN ÖNEMİ:
1. DIŞKIYI KURUTARAK KOKUYU ÖNLER,
2. DIŞKIDAN OLUŞABİLECEK BAKTERİYİ ABSORBE EDER, HASTALIKLARA KARŞI KORUR,
3. BİT VE PİRE OLUŞUMUNU ENGELLER,
4. MANTAR OLUŞUMUNU ENGELLER,
5. KUŞLARIMIZIN DAHA FERAH BİR ORTAMDA YAŞAMASINI SAĞLAR,
6. TABANA SERİLEN ZEOLİT TOZ İÇERMEDİĞİNDEN DOLAYI EVİMİZ VE ÜRETİMHANEMİZ TOZUMAZ,
7. TABAN TEMİZLİĞİ SÜRESİNİ UZATIR (MİNİMUM 30 GÜN),
8. %100 DOĞALDIR, GAZETE VE BASKILI KAĞIT GİBİ KUŞLARIMIZA ZARAR VEREBİLECEK KİMYASAL İÇERMEZ..

KAYNAK:BALIKESİR ZEOLİT

resimler alıntıdır!!!!!

711b0763_orginal.jpg
[/url]
[/QUOTE]

bence alıp denemek lazım.ama bu seferde alt temizleme olayı uzadığından üşengeçlik artar diye düşünüyorum.birde bu taşlar yıkanıp tekardan kullanılıyormu yoksa 1 ay sonra yenisinimi koymak gerekiyor

ve okadar maliyeti düşükki.kilosu 2,5 tl gibi komik bir rakammış ve 1 ay kalabiliyor kafesde.ama insanın içi rahat etmezse 15 günde tutar o kendisine kalmış.ama ızgaralı kafeslerde pek işe yaramayabilir çünkü kus tabana değmiyor zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:12 -->-> Daha önceki mesaj 14:11 --

olabilir okan bey.üşengeçliğimizden zeolite güvenip 3 ay alt değişmeyiz hehehehehe

ve okadar maliyeti düşükki.kilosu 2,5 tl gibi komik bir rakammış ve 1 ay kalabiliyor kafesde.ama insanın içi rahat etmezse 15 günde tutar o kendisine kalmış.ama ızgaralı kafeslerde pek işe yaramayabilir çünkü kus tabana değmiyor zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:12 -->-> Daha önceki mesaj 14:11 --

olabilir okan bey.üşengeçliğimizden zeolite güvenip 3 ay alt değişmeyiz hehehehehe

aynen öyle.sonuna kadar katılıyorum

E bizde bi deneyelim o zaman forumda tedarikçi arkadaş var mıdır yoksa petshoptan mı alacağız?

ben salmamda bile beyaz toprak ile dere kumunu karıştırıp koyuyorum ne koku nede birşey her afta salmanın altını komple silip elekten geciriyorum ve geri kalan temiz kısmı tekrardan salmaya seriyorum sizede fatsiye ederm

NOT: Kum denizden alınma değildir dereden alınmış tatlı su kumudur bilginize

Nilgün Hanım Zeolit Yararlı Bir Kumdur Kafes Altına kullanılıyor ancak genelde büyük salmalarda
daha çok işe yarar isteyen kafes tabanınada dökebilir nilgün hanımın sıraladıgı gibi koku yapmaz dezanfektan görevi görür kuşların minaral eksikliğinide giderir dışkıyı yok eder mikrop vs barındırmaz yararlıdır

Benim kafesin tabanı ızgaralı,gazete serip 5-10 güne bi değiştiriyordum :)

Geri