Karadeniz Pet

İngiliz Muhabbet Kuşu Çifti Hakkında

yamangiller

Yeni Üye
Herkese merhabalar. Bi yakınımızın çifti vardı cinsleri ingiliz ama iyi bakılmamış. Hatta şöyle söyleyim ben gördüğümde sulukları hep yosun bağlamıştı. Tabanından bahsetmiyorum bile. Benimde içim acıdı ve aldım evime getirdim.Şimdi sıkıntı şu çok cansızlar. Arada bir ötüyorlar. Erkek yem yiyor ama dişiyi yerken hiç görmedim.Su da içmiyorlar. Özel karışım yem verdim ama tadını bilmedikleri için yemiyorlar. Vitamin damlattım ağızlarına. Şu an ne yapacağımı bilemiyorum. Kendi yaptığım mamaları nasıl yedirebilirim ? Bi ara antibiyotik mi kullansam dedim ama su da içmiyorlar. Yani ben görmedim. Var mıdır yardımcı olacak birisi ?

Yeni ortama geldiklerinde hareketsiz olmaları,yem yememesi ve su içmemeleri normaldir. Zamanla ortama alışıp hareket kazanacaklardır.

Kuşlar hep bu şekildeymiş ama. Bi sürede sigara dumanına maruz kalmışlar. Yani kafes bi orada bi orada duruyordu. sürekli yerleri değişiyordu vs. Stres altında oldukları çok belli. Benimde çiftim var yanlarına koydum ama vitaminsiz kaldıklarını da düşünüyorum. iyi görünmüyorlar çünkü.

Kuşları öyle bir ortamdan almakla sorunun büyük kısmını halletmiş oldunuz bence bundan sonra da sizin yapacağınız bakımla kısa zamanda toparlayacaklardır. Elinize emeğinize sağlık.

Geri