Karadeniz Pet

İspinoz Yuvalık

Eyüpcan YATMAZ

Paylaşımcı Üye
Muhabbet kuşkarıma ek tekrardan şirinmi şirin Zebra ispinozu beslemeye karar verdim. 2 çift ile başlayacağım ama aşşağıya fotoğrafını attığım yuvalığı sipariş verebileceğim bildiğiniz bir site varmı acaba ben maalesef bulamadım da ?
images (1).jpeg

36446

Bi tanıdığım ispinozlar için özellikle bunları tercih ediyor ama bu konuda hiç tecrübem yok bildiğim sadece ispinozların yabani kaldıkları alışmaları zor oluyor ve çabuk sinirleniyorlar

Ekli dosyayı görüntüle 36446
Bi tanıdığım ispinozlar için özellikle bunları tercih ediyor ama bu konuda hiç tecrübem yok bildiğim sadece ispinozların yabani kaldıkları alışmaları zor oluyor ve çabuk sinirleniyorlar
Daha önce beslemiştim ve üretmiştim çok çabuk ortama adepte olup ürüyorlar en sevdiğim özellikleri ise sürekli hareketliler ve sesleri ince rahatsız edici değil ve hoş. Bu yuvalıkları kullandım ama yumurtaya ve yavruya müdahalesi çok zor oluyor. Fotoğrafını attığım dıştan asmalı yuva çok daha rahat oluyor ama bulamassam mecbur sizin attığınız hasır yuvalara kalacağım.
Buyrun buda önceden beslediğim çift(beyaz dişi kuş yumurtlayacaktı ondan dolayı öyle top gibi şişmiş normal hali diğeri gibi narin küçük oluyor :D )
yEMGWk.jpg
ALmOrB.jpg
DPMO3l.jpg
9Q4Nj3.jpg

Daha önce beslemiştim ve üretmiştim çok çabuk ortama adepte olup ürüyorlar en sevdiğim özellikleri ise sürekli hareketliler ve sesleri ince rahatsız edici değil ve hoş. Bu yuvalıkları kullandım ama yumurtaya ve yavruya müdahalesi çok zor oluyor. Fotoğrafını attığım dıştan asmalı yuva çok daha rahat oluyor ama bulamassam mecbur sizin attığınız hasır yuvalara kalacağım.
Buyrun buda önceden beslediğim çift(beyaz dişi kuş yumurtlayacaktı ondan dolayı öyle top gibi şişmiş normal hali diğeri gibi narin küçük oluyor :D )
Ekli dosyayı görüntüle 36447Ekli dosyayı görüntüle 36448Ekli dosyayı görüntüle 36449Ekli dosyayı görüntüle 36450
Dediğim gibi tecrübem yok benim akrabamdaki aldığı tüm kuşlar çabuk öfkelenip yavruyu öldürüyorlardı hatta bir tanesi kafese dokunduğun zaman heykel gibi donup kalıyordu 20 dk felan sürüyordu kendine gelmesi :D
Az önce baktım bazı yerlere ben de bulamadım bulunca haber veririm.

Akrabamdaki tüm kuşlar ( Hint bülbülü idi)

Son düzenleme:

Bunu buldum ama plastik galiba bakın isterseniz

Dediğim gibi tecrübem yok benim akrabamdaki aldığı tüm tüm kuşlar çabuk öfkelenip yavruyu öldürüyorlardı hatta bir tanesi kafese dokunduğun zaman heykel gibi donup kalıyordu 20 dk felan sürüyordu kendine gelmesi :D
Az önce baktım bazı yerlere ben de bulamadım bulunca haber veririm.
O nasıl kuşmuş öyle ya psikopat :D
Çok teşekkür ederim ama biraz zor gibi

O nasıl kuşmuş öyle ya psikopat :D
Çok teşekkür ederim ama biraz zor gibi
Katılıyorum zaten daha 1 ay bile olmadı akrabam onca uzun zamandan sonra sadece muhabbet kuşuyla devam etmeye karar verdi 20 yılı aşkındır muhabbet kuşu besliyor ☺️

Çok teşekkürler tahta olanını bulamassam yarın bundan şipariş veririm artık
Müjdemi isterim

Kaçırmayın son iki adet demişler
Siteyi araştırdım memnun kalmışlar iyimiş diyorlar

Son düzenleme:
Çok sağolun hemen sipariş veriyorum :)