Karadeniz Pet
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

abdullahsahinx

Meraklı Üye
Merhabalar , Hayırlı sabhalar ,, Hayırlı ramazanlar ..

Bir çift muhabbet kuşum var , Erkek ve dişşi oldukça kızışmış ,, Yaklaşık bir- bir buçuk aydır yuvalık taklılı ikinci hafta yuvalığa girmeye başladılar ,, önce erkek girmeye başladı öterek dişiyi çağırdı bu böyle devam etti ,, 2-3 gün sonra farkettim erkek giriyor dişiyi çağırıyor dişi yuvaya girince erkek çıkıyordu ,, şimdi giriyorlar iki dakika falan kalıyorlar çıkıyorlar ,, Dişi kuşum daha baskın görünüyor (kızıştıktan sonra böyle oldu ) ,arada kavga ediyorlar gibi ama sürekli yem kusuyorlar kaşıyorlar birbirlerini ve genellikle sabah saatlerinde yada öğlen gibi yuvaya giriyorlar hala yumurta alamadım 1,5 aydır :( ,, sizce ne yapmalıyım ? ,, nasıl bir yol izlemeliyim ,,

çiftleşme zamanlarında bakımı nasıl olmalı ne zaman kafes çekmecesini temizlemeliyim kaç günde bir yani ?

?

Kızıştırdı mama tarifleri var onları deneyebilirsin
1.5 aydır birlikte ise kuslar 1 kızgınlık dönemi daha bekleyebilirsin
Ilk tecrübeleri ise bu biraz zaman alacaktır
Kuslar kaç aylık?
Kuşlarınızı salmayın
Mama takviyeleri yapın
Gerekmedikce hastalık v.s elinize almayın

Kızıştırdı mama tarifleri var onları deneyebilirsin
1.5 aydır birlikte ise kuslar 1 kızgınlık dönemi daha bekleyebilirsin
Ilk tecrübeleri ise bu biraz zaman alacaktır
Kuslar kaç aylık?
Kuşlarınızı salmayın
Mama takviyeleri yapın
Gerekmedikce hastalık v.s elinize almayın
kuşlar 4 aydır beraber ,, sürekli havuç yiyorlar yumurta pek yemiyorlar , dişinin ilk tecrübesi erkek daha önce yavrulamış ,, dişi 7 -8 aylık diğeri 1 buçuk yaşında , sürekli dediğim gibi havuç ve yumurta maması vermeye çalışıyorum

yardım ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri