Karadeniz Pet

Çaresizim

Cicirik

Yeni Üye
Merhabalar, aranıza yeni katıldım. Bi kaç gündür o kadar çaresizim ki araştırmadığım forum ve benzeri siteler kalmadı :( kuşum 1 hafta önce göz şişmesi yaşadı. Daha öncedende Bu durumu yaşamıştım ve hemen gentagut ve göz terramicyn’i kullanmaya başladım fakat faydadan çok zararını gördüm gözü daha çok şişti ve kuşum sürekli uyuklama haline geçti. Vitamin damlası aldım suyuna ekledim ve biraz düzelir gibi oldu gözü. Şişlik inmişti fakat göz çevresindeki tüyler döküldü. Düzelmesini bekledim fakat bu seferde burnunun üstü şişmeye başladı ve burun üstündeki tüyleri döküldü. Sürekli kaşıntı halinde. Araştırmaların doğru ise SİNÜS APSESİ olduğunu öğrendim. Lütfen konu ile ilgili bilgisi olan yardımcı olabilir mi çok çaresizim. Ölmesinden korkuyorum :(

91-CD803-A-4-C83-4190-8-C06-6244797-D197-E 991-D9-B3-F-58-A5-424-E-9-A04-0-D282-CB1-E3-EB AF40-FD11-D03-B-4-ED6-AB98-050-C31-E9-BBA3

Antibiyotik kullanmak gerek.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Antibiyotik kullanmak gerek.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2-3 Veteriner gezdim neo-terramicyn almak istedim fakat Hiçbirinde yoktu. Önerdiğiniz başka antibiyotik varsa hemen alabilirim. Şimdiden teşekkürler.

geçmiş olsun. en iyisi anlayan bi hekime göstermeniz. muhtemelen solunum yollarıyla alakalı. dediğiniz gibi sinüs enfeksiyonu olabilir. bizim ilaç önermemiz çok doğru değil sonuçta uzman değiliz. ama çok çaresiz kalırsanız monodoks(beşeri ilaç) önermişti bana biri solunum yolları için. hafif bir ilaçmış. baytril var onu da öneriyorlar solunum yolu için bayağı kuvvetli bir ilaç. %2,5 lik kullanılıyordu sanırım kuşlarda. emin değilim yine de bakın siz de. forumda bunlarla ve kullanımlarıyla alakalı bilgi bulabilirsiniz. ama antibiyotik gerekecek muhtemelen size. ilaçsız geçmez. öncelik veteriner hekim. geçmiş olsun.

Ben şahsen ornithosis ve coryza dan şüpheleniyorum. Kendinizde google da araştırabilirsiniz. Veterinerden hiprodoxi alıp kullanabilirsiniz. Coryza da da ornithosis de de hiprodoxi kullanılıyor.

Son düzenleme:
Bugün veterinere gittim ve enjektör içinde baytril verdi ya suluğuna yada ağzına 3 damla şeklinde kullanmamı söyledi. Yardımlarınız için çok teşekkürler gelişmeleri sizlerede bildiririm. Umarım kuşum beni bırakmaz

baytril kuvvetli bi antibiyotik. üç damla fazla gibi geldi bana tek seferde. bence bu siteden araştırın kullanımıyla alakalı. kaç gün devam edeceğiniz, ilaç bitince probiyotik ve vitamin takviyesi yapmanız gerektiği gibi bilgileri de bulabilirsiniz. emin olmuş olursunuz. hekimler yardımcı olmaya çalışıyor ama kuşlar konusunda pek uzman olmayanlar yanlış yönlendirebiliyorlar. geçmiş olsun

Çok haklısınız her kuş tedaviye aynı şekilde yanıt vermiyor malesef. 2 farklı veterinerden bilgi aldım (1 tanesi eşimin uzaktan akrabası) yarım suluğa 3 damla, 5 gün kullanım şekilde önerdiler. Direkt ağızdanda verebilirsin dediler fakat araştırmalarım tadının acı olduğunu ve kuşta ağır tahribat yarattığını okudum o yüzden ağızdan ilaç verme seçeneğini kafadan eledim. Vitamin konusundan hangisinin daha etkili olduğuna karar veremedim. Sizlerin önereceği marka ve vitamin katagorisi varsa alabilirim.

Vitaform antibiyotik sonrası kullanılabilir bi ilaç mıdır? İçeriği antibiyotik+vitamin olduğunu okumuştum

Vitaform antibiyotik sonrası kullanılabilir bi ilaç mıdır? İçeriği antibiyotik+vitamin olduğunu okumuştum
Antibiyotik sonrası vermenizi önermem sonuçta salt vitamin değil,başka bir antibiyotik.Ağır gelebilir.Antibiyotik sonrası probiyotik desteği gerekir.

Anladım konu ile ilgili daha kapsamlı araştırma yapmaya çalışacağım. Dönüş yaptığınız için teşekkür ederim

probiyotik olarak diazyme, vitamin olarak da sera ya da quiko markası en çok önerilenler. antibiyotik bitince özellikle probiyotik çok önemli. ev yoğurdunun suyunu da veren var. ilaçlar ağızdan verilince daha etkili. suda olunca kuşun su içmesine bağlı olarak her gün aldığı ilaç miktarı değişebilir ya da yeteri kadar su içmezse yeterli ilaç dozunu almamış olabilir. eğer suyuna katıp verecekseniz akşamdan suluğunu çıkarın sabaha kadar iyice susasın. sabah ilaçlı suyu verirsiniz. ilaç kullanırken gaga taşı, kalamar kemiğini çıkarın kafesten. ben kendi kuşuma baytril vermiştim daha önceden. emin olamamakla birlikte 1 damla veriyodum ağızdan günde. kötü bişey olmadı ama fayda da görmedim çok farklı bi hastalığı olduğu için. ama her kuşun bünyesi aynı değil. birine iyi gelen diğerine zarar verebilir. baytrilin 2,5luk olması gerek. umarım kedi köpekte kullandıklarını vermemiştir hekiminiz. biraz daha araştırın. size en mantıklı geleni uygulayın.

probiyotik olarak diazyme, vitamin olarak da sera ya da quiko markası en çok önerilenler. antibiyotik bitince özellikle probiyotik çok önemli. ev yoğurdunun suyunu da veren var. ilaçlar ağızdan verilince daha etkili. suda olunca kuşun su içmesine bağlı olarak her gün aldığı ilaç miktarı değişebilir ya da yeteri kadar su içmezse yeterli ilaç dozunu almamış olabilir. eğer suyuna katıp verecekseniz akşamdan suluğunu çıkarın sabaha kadar iyice susasın. sabah ilaçlı suyu verirsiniz. ilaç kullanırken gaga taşı, kalamar kemiğini çıkarın kafesten. ben kendi kuşuma baytril vermiştim daha önceden. emin olamamakla birlikte 1 damla veriyodum ağızdan günde. kötü bişey olmadı ama fayda da görmedim çok farklı bi hastalığı olduğu için. ama her kuşun bünyesi aynı değil. birine iyi gelen diğerine zarar verebilir. baytrilin 2,5luk olması gerek. umarım kedi köpekte kullandıklarını vermemiştir hekiminiz. biraz daha araştırın. size en mantıklı geleni uygulayın.
İlaçlar ağızdan verilince daha etkili evet ancak baytril ağır bir ilaç olduğu için ağızdan verilmesini ben şahsen önermiyorum. Her kuşun bünyesi farklı olduğu için Bazı kuşlar ilaç ağır geldiği için ölebiliyorlar.

İlaçlar ağızdan verilince daha etkili evet ancak baytril ağır bir ilaç olduğu için ağızdan verilmesini ben şahsen önermiyorum. Her kuşun bünyesi farklı olduğu için Bazı kuşlar ilaç ağır geldiği için ölebiliyorlar.
evet katılıyorum dediğinize. o yüzden belirttim benim kuşa bişey olmadı ama başka kuşa zarar verebilir diye. bana eritrom önermişlerdi bu forumda üretici bir arkadaş. onu kullanabilir belki. solunum yolları için sinüzit vs, sizin dediğiniz koriza hastalığı için de kullanılıyormuş. baytrilden daha hafiftir muhtemelen. bana suluğa pirinç tanesi kadar önermişlerdi. ilaç konusunda ben de araştırdığımı biliyorum. yoksa çok bi tecrübem olmadı açıkçası. sizin bu ilaç hakkında olumlu tecrübeniz varsa onu da kullanabilir bence.

evet katılıyorum dediğinize. o yüzden belirttim benim kuşa bişey olmadı ama başka kuşa zarar verebilir diye. bana eritrom önermişlerdi bu forumda üretici bir arkadaş. onu kullanabilir belki. solunum yolları için sinüzit vs, sizin dediğiniz koriza hastalığı için de kullanılıyormuş. baytrilden daha hafiftir muhtemelen. bana suluğa pirinç tanesi kadar önermişlerdi. ilaç konusunda ben de araştırdığımı biliyorum. yoksa çok bi tecrübem olmadı açıkçası. sizin bu ilaç hakkında olumlu tecrübeniz varsa onu da kullanabilir bence.
Kuşunuza bir şey olmamasına sevindim. Aynen eritrom crd, hava kesesi iltihabı, coryza,sinüzit vs. Kullanılıyor. Eritrom da kullanılabilir.

Geri