Karadeniz Pet

Çarpık ayak yavru - Vitaform?

Ceydailker

Paylaşımcı Üye
Herkese selam hayırlı ramazanlar..
Dün muhabbet kuşuma dal darı arıyorken bir pet shopta parmakları içe basar yavru gördüm kafesin altındaki demirlerde yürümeye çalışıyordu parmağımı kafese sokunça geldi parmağıma tutundu ayakları acıyo gibiydi tabi kıyamadım aldım hiçbişey düşünmeden. Poposunda tam tüylenme yok ve dışkılar yapışmış madecasol sürdüm biraz birde ayaklarına sürdüm ovdum gagasınada sürdüm hafif kuru kabuklu gibiydi. Eve getirdim beze koydum tırnaklarını yumruk yapıo heryere takılıyo tırnakları. Halat tüneğim var ona koydum tutundu ayaklarıyla. İnternette ayaklarını kartona bantlayarak düzeltme videoları var sizçe o şekildemi yapayım yoksa böyle tüneklere alıştıra alıştıra düzelir mi? Birde ishal dışkısı baya yapıo dal darı yiyo baya su da içiyo sizce vitaform veriyimmi suluğuna ?? Çok bebek daha dokunur mu vitaform? Lütfen bilen varsa yazabilir mi

Çarpık ayak olan bir kuşa daha tüylenmeden müdahale edilmeli...Şimdi sonuç almak imkansız.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dışkı resimleri eklermisin. Ona göre ilaç öneriyim. Kuşta koksidiyozmu var mantarmı var bakteriyel enfeksiyonmu var parazitmi var? Dışkıya bakmadan bilemeyiz. Yani körü körüne vitaform kullanılmaz!

Birde çarpık bacak böyle olmaz. Çarpık bacaklı kuş ayakta duramaz, yürüyemez, basamaz...

Kuşun ayaklarını det çekin bakalım....

Ayakları basınca içe içe basıo yanlara ve parmaklarını sıkıyo yumruk gibi tırnakları takılıyo kumlu tünek bide halat ip koydum elleri alışsın diye petshopta kafeste yerlerde sürünüyodu garibim

1588141065800428748414625373150

15881450854547472327431898947777

Uyurken bu kakaları üst üste yapıo birsürü birikiyo poposuna yapışıo dün ılık suyla poposunu ıslatıp temizledim biraz . Dal darı ve su içmesinde problem yok yiyip içip uyuyo kafesi örtülü bugün veterinere götürücem şırıngada bi ilaç vermişti bağışıklık için diğer kuşuma belki bunada bişeyler verir

corvette for sale ebay

corvette for sale ebay

Son düzenleme:
15881523011944577593861263929167

Bunuda sabhtan yediğii yemden sonra yaptı

Bence bu kuş daha önce çarpık bacak tedavisi görmüş o yüzden bu kadar bitişik duruyor ayakları diye tahmin ediyorum. Tüneğe tutunmasında yürümesinde problem varmı?

Birde dışkıları sıkıntılı. Yeni dışkı resimleri eklermisin? Dışkılarını iyice kontrol edelim. Ona göre yapılacak birşey varsa tavsiye ederiz. Florya istanbulvete götürme imkanınız varmı?

Ayak kemiklerinin gelişmesi için sıvı mineral işe yarayabilir belki

tecnomın sıvı mineral var içinde çinko,mangan,demir,bakır,kobalt falan bulunuyor

İlgiliniz için teşekkür ederim. Diyarbakırda bulunuyorum , burada bi veterinere götürdüm dün dışkısına mikroskopla baktılar bişy çıkmadı ben iç parazitten çok korktum açıkçası daha çok küçük olduğu için. Baya vitamınsız bırakmışsın kuşu dedi maydonoz marul ver biraz dedi havucu rendeleyip suyunu peçeteyle kurutup yemine karıştır dedi. Bide içinde 32 vitamin varmış bi kutu vardı silindir gibi ilaç ondan şırıngaya birazcık enjekte etti bunu suyuna bi damla ver dedi parada almadı adam anlıyor gibiydi ilğilendi en azından ayağınada düzelir dedi bilmiyorum belki geçiytirdi çünkü diyarbakırda genelde veterinerler büyük baş hayvan odaklı pet veterinerlerinide pek önermiyorlar.

tecnomın sıvı mineral var içinde çinko,mangan,demir,bakır,kobalt falan bulunuyor
Bi başka veterinerde katovil mi ne kalsiyum ilacı verdi eşim bu kuş için değil büyük hayvanlar için deyip geri verdi 25 tl filan. Ben parmaklarını kartonla sabitleyeyimmi diye düşünüyorum da bilemedim

Bence bu kuş daha önce çarpık bacak tedavisi görmüş o yüzden bu kadar bitişik duruyor ayakları diye tahmin ediyorum. Tüneğe tutunmasında yürümesinde problem varmı?

Birde dışkıları sıkıntılı. Yeni dışkı resimleri eklermisin? Dışkılarını iyice kontrol edelim. Ona göre yapılacak birşey varsa tavsiye ederiz. Florya istanbulvete götürme imkanınız varmı?

image
En son bu biraz daha düzeldi sanki

Bi başka veterinerde katovil mi ne kalsiyum ilacı verdi eşim bu kuş için değil büyük hayvanlar için deyip geri verdi 25 tl filan. Ben parmaklarını kartonla sabitleyeyimmi diye düşünüyorum da bilemedim
Bazen beşeri ilaçları bile kullanıyoruz önemli olan dozu ayarlamakta.Tabi ki her ilaç kullanılır demiyorum.

Aynen öyle işte aksi anına geldi bişey demedim :rolleyes:

O sabitleme işlemi henüz yeme düşmeyen kuşlar için yapılıyor ki ayaklar birbinden ayrılmış çarpık ayak ise sizde aynı durum mevcut değil ve kuşunuz yavruluk gelişimini tamamlamış.

Ahvam edeceğinize kuşu Veterinere götürseniz nasıl olur ?

Katovil kanatlı hayvanlar ve kafes kuşları için üretilen bir ilaç değil.

Geri