Karadeniz Pet

Çarpık Bacak mı ?

Mustafa5859

Meraklı Üye
Yavrumuz 13 15 günlük
Ne yapmam gerekir bu durumda tedavi olarak

Ve diger yavrulardan ayırmam gerekirmi
Gerekir ise nerde tutmam lazim
Umarim tedavide gec kalmamışızdır

Ayak kelepçesi oluyor ondan kullanmanız lazım galiba

Ayak kelepçesi oluyor ondan kullanmanız lazım galiba
Bir yavrumuzunda tek bacaginda var gibi

Makyaj sungerinden yaptim ama kuşlar cok rahatsız lar

Ters dönünce öyle kaliyorlar bu sekilde sorun olurmu acaba
Screenshot_20210605-235217_Gallery.jpg
Screenshot_20210605-235201_Gallery.jpg

Bugün acik phetshop buldum ve kelepce aldim

Sun
Kelepçe alıp takın..
Sungerleri cikarip kelepceyi taktim ama dün konuyu actigimdan bu vakite kadar anne yavrulara yem kusmamis 4 unun kursakta bostu 2 sine kelepce taktim

2 büyüğe 10 dk önce ilk defa yem kustu onlar rahatladi ama kelepce taktiklarima hala yem kusmadi yüz üstü yatiyor kuslar

Normalde kum kullniodum altlarina simdi talas la degistim yumusak olsun diye

Evde cicibebe hazir mama ve kabuksuz yemi toz halina getirip mama yaptim ama yavrulara yediremedim

Ne yapmam gerekir kursak şırıngasini daha önce hiç kullanmadigim icin almadim ne tavsiye edersiniz kuslar yuz üstü yatiyorlar ama devamli ses cikariyorlar ama anne hala ustlerine yatiyor onlarin ne kadar yem kusmazsa dayanirlar
Screenshot_20210606-144042_Gallery.jpg

Bugün acik phetshop buldum ve kelepce aldim

Sun
Sungerleri cikarip kelepceyi taktim ama dün konuyu actigimdan bu vakite kadar anne yavrulara yem kusmamis 4 unun kursakta bostu 2 sine kelepce taktim

2 büyüğe 10 dk önce ilk defa yem kustu onlar rahatladi ama kelepce taktiklarima hala yem kusmadi yüz üstü yatiyor kuslar

Normalde kum kullniodum altlarina simdi talas la degistim yumusak olsun diye

Evde cicibebe hazir mama ve kabuksuz yemi toz halina getirip mama yaptim ama yavrulara yediremedim

Ne yapmam gerekir kursak şırıngasini daha önce hiç kullanmadigim icin almadim ne tavsiye edersiniz kuslar yuz üstü yatiyorlar ama devamli ses cikariyorlar ama anne hala ustlerine yatiyor onlarin ne kadar yem kusmazsa dayanirlarEkli dosyayı görüntüle 57278
Anne beslemiyor ise, siz besleyin besleme aparatı ile. İlk tecrübeniz ise, zor olucaktır, YouTube dan videoları izleyip yapın.

Aparat aldim besledim ama yavrumuzun biri teni 2 3 gündür soguk idi malesef kaybettik

Digerinin ise tek ayağı felc gibi sanki

https://youtube.com/shorts/tTdzppy_DAM?feature=share Yavrumuz bu durumda kelepceyi cikardim tek ayak ustunde durmaya çalışıyor zaten hiss te yok gibi

Birde Maistro Tropedbird ( Daha once bir kusumuzun ayak basamıyordu buyuk kus veteriner bunu vermisti baya zaman gecti
Internetteb bakıyorum ) çıkmıyor bunu kullanmalıyım yavru 15 - 16 günlük gelişim göstermiyor malesef

@Recai SULAMİS

Arkadaşlar selamlar 6 günlük yavrum var. Sizce çarpık bacak mi?

Daha önce de bir yavrum çarpık bacak diye bilezik kullanmıştım. Anne beslemeyi kesmiş ve yavru ölmüştü. Bu sefer yuvalıgı plastik folluklu yuva ile değiştirdim. Koyduğum talaşları anne yuvadan attı yavru diğer yumurtaların yanında çukur olan yerdeydi.

Çarpık bacak ise bilezik kullanayım mı? Anne beslemez ise ben elle besleyemiyorum. Uzun saatler evde olmuyorum. Bu şekilde olması da üzücü.

Düzelir mi fikir verebilir misiniz?

Screenshot_20220618-083525_Gallery.jpg
Screenshot_20220618-083451_Gallery.jpg
Screenshot_20220618-083451_Gallery.jpg
Screenshot_20220618-083525_Gallery.jpg

Teşekkür ederim. Kelepçe taktıktan sonra anne beslemez ise sabah akşam mama versem yavruya yeter mi? Malum çalışıyorum.
Kelepçe taktıktan sonra, annenin besleyeceğini düşünüyorum. Beslemezse siz beslersiniz ancak sabah akşam beslemeniz yeterli olmayabilir.

Kelepçe taktıktan sonra, annenin besleyeceğini düşünüyorum. Beslemezse siz beslersiniz ancak sabah akşam beslemeniz yeterli olmayabilir.
Peki sabah, akşam ve gece günde üç kez sadece saat 8 ve 6 arası besleyemeyeceğim. Bu şekilde yaşar mı?

Daha önce yaşadığımda aynı anne beslememişti.

Geri