Karadeniz Pet

Çift Muhabbet Kuşu Ele Alıştırma

Gülara

Yeni Üye
Merhaba,bana biri erişkin erkek biri dişi yavru iki adet muhabbet kuşu hediye edildi.Ben ikisinin hicbir seyini de eskik etmem kalamar kemiğinden mineral bloğuna salıncağına banyosuna kadar herseyleri var hergünde salıyorum ama bir türlü elime alıstıramadım 2 ay kadar oluyor.Lütfen olumsuz konusmak yerine bana bir deva söyleyin

Ekli dosyalar

• AA40CD8F-FB16-4081-BC0E-8E5D26C1BCA1.jpeg
    AA40CD8F-FB16-4081-BC0E-8E5D26C1BCA1.jpeg
    539.3 KB · Görüntüleme: 106
çift kuşlarda genel bir durum. Benim kuşlarım da geleli 5 ay oluyor ama bir türlü alıştıramadım.Yanında kendi cinsinden bir arkadaşı olduğu için genelde ona eğilimli oluyorlar. Tabii zor ama imkansız değil.

bu arada tünekleri ahşap ile değiştirmeniz ayak sağlıkları açısından iyi olacaktır.

Bende alıştırmak istiyorum. Tek kuşa göre çok zor oluyor galiba.

Bi süre yemsiz bıraktıktan sonra ele yem koyup kafes içinde kımıldatmadan 15 dklık periyotlarla bekleyip kuşların acıkıp ele alışmasını sağlayanlar var ama buda kuşlara işkence gibi birşey olur.

Tecrübeliler varsa yazsın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Offf bakın ne yazmışım yukarıda bana olumsuz konusmayın veya konudan bağımsız bir sey söylmeyin ben biliyorum tahta tünek daha iyi zaten geleli 2 ay oldu bu koronada dısarı cıktıgımda yok alırdım zaten coktan alacagımda simdi derdim tünek değil
bu arada tünekleri ahşap ile değiştirmeniz ayak sağlıkları açısından iyi olacaktır.

Bende alıştırmak istiyorum. Tek kuşa göre çok zor oluyor galiba.

Bi süre yemsiz bıraktıktan sonra ele yem koyup kafes içinde kımıldatmadan 15 dklık periyotlarla bekleyip kuşların acıkıp ele alışmasını sağlayanlar var ama buda kuşlara işkence gibi birşey olur.

Tecrübeliler varsa yazsın

Evet bende gördüm ama vicdanım el vermez öyle bir seye bazılarıda ayırın diyor ama onlar ayrı yapamıyor bir kere deniyim dedim hemen ötüsüp birbirlerni aradılar kıyamadım hemen götürdüm yanına

Ben ikisinide yeni yeme düşmüşken almıştım şu an 2 2.5 aylık civarlarındalar. Tepemden inmez ikiside. Büyük kuşu alıştırmak çok zor
5dc3c8cf51c6466e8c664ff71c13b232.jpg

Offf bakın ne yazmışım yukarıda bana olumsuz konusmayın veya konudan bağımsız bir sey söylmeyin ben biliyorum tahta tünek daha iyi zaten geleli 2 ay oldu bu koronada dısarı cıktıgımda yok alırdım zaten coktan alacagımda simdi derdim tünek değil
yaptığım yorumda olumsuz bir şey göremiyorum.

Ben ikisinide yeni yeme düşmüşken almıştım şu an 2 2.5 aylık civarlarındalar. Tepemden inmez ikiside. Büyük kuşu alıştırmak çok zor
5dc3c8cf51c6466e8c664ff71c13b232.jpg
Ama bu ikiside erkek benimkiler beraber gagalasıp ötüsüyorlar herseyleri beraber hatta bazen erkek olan sırtına cıkmaya calısıyor ama disim yavru oldupu icin galiba izin vermiyor bilmiyorum sanki aynı cins olursa daha kolay

Ama bu ikiside erkek benimkiler beraber gagalasıp ötüsüyorlar herseyleri beraber hatta bazen erkek olan sırtına cıkmaya calısıyor ama disim yavru oldupu icin galiba izin vermiyor bilmiyorum sanki aynı cins olursa daha kolay

Beyaz olan dişi, öbürü erkek

Dediğim olayı aç bırakmadan deneyin.
Kafeste biraz yorucu olur ama 10-15dk elimizde güzel yemlerle kımıldamadan bekleyin. Çok meraklılar yavaş yavaş yanaşırlar sabırla aralıklarla buna devam edin.

Dediğim olayı aç bırakmadan deneyin.
Kafeste biraz yorucu olur ama 10-15dk elimizde güzel yemlerle kımıldamadan bekleyin. Çok meraklılar yavaş yavaş yanaşırlar sabırla aralıklarla buna devam edin.

Söyle zaten elimden daldarı,marul yiyorlar.Erişkin erkek olan göbüsünden sevdiriyorda hatta kısa süreli parmağımdan destek alıp kafes icinde geziyor ama disi yavru alan elimi gördüğü anda heyecanlanıyor göğsü hızlı inip kalkıyor bende kendime kızıyorum onu ürkütüyormuyum diye bir ara yakalayıp perde icinde salmayı denedim cok akıllı hemen asagıdan cıktı

Yani ben istiyorum ki gelip koynuma konsun rahat rahat sevdirsin,uçarken gelip omzuma konsun.Ama erkeği severken hosuna gitmediği bir sey yaptıgımda hemen gaga atıyor 😄 birde kafes dısında yerdeyken yakınlastırıyorum elimi korkuyorlar ama kafamdan korkmuyorlar galiba onları zorla yakaladığım icin elimden ürktüler

Yani ben istiyorum ki gelip koynuma konsun rahat rahat sevdirsin,uçarken gelip omzuma konsun.Ama erkeği severken hosuna gitmediği bir sey yaptıgımda hemen gaga atıyor [emoji1] birde kafes dısında yerdeyken yakınlastırıyorum elimi korkuyorlar ama kafamdan korkmuyorlar galiba onları zorla yakaladığım icin elimden ürktüler

Elinizden yiyorlarsa bir süre sonra alışırlar zaman tanıyın

Elinizden yiyorlarsa bir süre sonra alışırlar zaman tanıyın

Haklısınız biraz sabırsızım bende bazıları hic alısamaz imkansız filan yazmıs o yüzden buraya yazmak istedim.Kuslarımı cok seviyorum birde ben ankaraya gidecegm üni için acaba onlarıda götürsem yolda hastalanırlar mı ? Bunuda yanıtlarsanız sevinirim, teşekkürler

Yani nasıl olucak bilmiyorum kısın tatilde geri getirmem lazım yazında getir götür sanırım bırakmak zorundayım onları orada kalcak evde yok bana kalsa almazdım ama hediye geldi hayır diyemedim bende

Yani nasıl olucak bilmiyorum kısın tatilde geri getirmem lazım yazında getir götür sanırım bırakmak zorundayım onları orada kalcak evde yok bana kalsa almazdım ama hediye geldi hayır diyemedim bende

Anladım. Yol konusu sıkıntılı olabilir kuşlar için daha önce hiç taşımadım[mention]Nurullah İnci [/mention] bu konuda bilgi sahibi olabilir

Söyle zaten elimden daldarı,marul yiyorlar.Erişkin erkek olan göbüsünden sevdiriyorda hatta kısa süreli parmağımdan destek alıp kafes icinde geziyor ama disi yavru alan elimi gördüğü anda heyecanlanıyor göğsü hızlı inip kalkıyor bende kendime kızıyorum onu ürkütüyormuyum diye bir ara yakalayıp perde icinde salmayı denedim cok akıllı hemen asagıdan cıktı
Ben de de tam tersi. Benim de biri dişi biri erkek kuşlarım var iki tane. Dişi olan bana alıştı, kendini sevdiriyor. Başını, göbüşünü, kanatlarını sevdiriyor ama erkek tam tersi. Aynı sizin dişi kuşunuz gibi parmağımı görünce heyecanlanıyor. Ara sıra nadiren onun yanında dişiyi sevince o da azcık sevdiriyor göbüşünü okşatıyor. Ama çoğu zaman kaçıyor. Alalı 8 gün oldu. Bana ne kadar sürede alışırlar? Parmağımı kafese sokup bir süre bekletsem 10 dakika sonra da yavaş yavaş vücuduna yaklaşıp sevsem alışır mı böylece? Ne kadar sürede alışır?

Geri