Karadeniz Pet

Çift muhabbet kuşu kafes boyutları nedir?

Volkan Yılmaz

Paylaşımcı Üye
Cift yerli muhabbet kusu icin kafes boyutları kaç a kaç olmalıdır?

Genellikle 45*35 kullanılır. Üretim amaçlı kafeslerdir. 60 lık kafes de kullanabilirsiniz. Hareketli olan kuş verimli de olur. Daha büyük kafesler kuşların birbirine olan ilgisinin azalmasına neden olabilir. kKüçükler de sağlıksızdır. Bir tünekten diğerine kanat çırparak gidebilmeleri ideal kafesinizi belirlemekte kriteriniz olabilir.

o boyutlarda da kullanan tanıdıklarım var ancak dediğm gibi, küçük kafes ilk etapta iyi gibi görünse de yağlanmaya neden oluyor. eğer halen satın almadıysanız 45'lik, hatta 60'lık öneririm. ama aldıysanız içerisini çok kalabalık tutmadan onu da kullanabilirsiniz.

Kafeste 2 yemlik yukarda 1 yemlik aşağıda 1 tünek 1 suluk ve bir kalamar kemiği var kalabalıkmı sizce ve bu şartlarda besleyebilirmiyim ?

Doğal ve doğru olanı kafesinde uçuşmasıdır. O kadar saat nasıl hereket ettireceksiniz bilemem öyle yarım saat bir saatte olacak iş değil.Yavrulayacak çifti salmak çok üretime yardımcı bir davranış şekli değil.

45x45 üretim kafesleri var piyasada 30tl ye öneririm show jumbo dahi besleyebilirsiniz içinde gayet uygundur üretim için

forum kuralları gereği burada satış bilgisi veremem , hangi şehirde yaşıyorsunuz

Internette salma kafes diye aratırsanız çok uygun fiyata 60 lık kafesler mevcut, ben bu şekilde aldım ve tek besliyorum rahat rahat takılıyor.Forum kuralları gereği link veremedim.İsterseniz özelden atabilirim.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Cift kuslarim icin 60x40x40 cm lik kafes kullaniyorum, rahat bir sekilde hareket edebiliyorlar.

Geri