Karadeniz Pet

Çift muhabbet kuşu

Melihgulcu

Meraklı Üye
Arkadaşlar herkese merhaba bişey hakkında bilgi almak istiyorum sizlerden 1 yaşında DİŞİ muhabbet kuşum var yanına 2 yaşında erkek kuş aldım 5 gün önce hemen aynı kafese koydum fakat gözlemlediğim kadarıyla herhangi bir tepki vermiyolar birbirlerine ne kadar süre beklemem gerekiyo birbirlerine alışmaları için bilgi verebilir misiniz. Teşekkürler

kafesin fotosunu atar mısınız?atmassa ekran fotosu deneyin.

Dişi kuşun erkek kuşa olan bazen sert hareketlerini farketmiştim 5 gün oldu erkek kuş geleli erkek kuşa zarar verir diye kafeslerini ayırarak ayırma yöntemine gittim

Ekli dosyalar

• FC3D7578-0220-4123-BD69-4BBB9C4BE373.png
    FC3D7578-0220-4123-BD69-4BBB9C4BE373.png
    998.4 KB · Görüntüleme: 43
  • 0FE75A44-4FEA-4B30-8347-A23B98890804.png
    0FE75A44-4FEA-4B30-8347-A23B98890804.png
    980.6 KB · Görüntüleme: 43
Kuşlarımın resimlerini paylaştım yaşlarını ve kızgınlık durumlarını belirtirseniz çok memnun olurum

Dışı kızgın yuvalik takılı mi kafeste birleştirdiğiniz zaman
Evet yuvalık takılı kafeste ayırdığım için suanda erkeğin olduğu kafeste yuvalık 1 hafta 10 gün kadar beklemeyi düşünüyorum sonradan dişiyi erkeğin kafesine atıcam sizce bu uygulamadan sonuç alır mıyım

Evet yuvalık takılı kafeste ayırdığım için suanda erkeğin olduğu kafeste yuvalık 1 hafta 10 gün kadar beklemeyi düşünüyorum sonradan dişiyi erkeğin kafesine atıcam sizce bu uygulamadan sonuç alır mıyım
not:ayırınca birbirlerini görsünler seslerini duysunlar.

Kuşların yaşlarını da söyliyebilir misiniz erkeği aldığım yer bana 2 yaşında olduğunu söyledi sizlerden de teyit etmek istiyorum

Kuşları geçtim ben bile başka bir canlıya 5 günde alışamam, yuvalık takmak yanlış olmuş. Daha etrafına alışamayan bir kuş kalkıp da yuvalığa alışamaz. Kuşlara zaman tanıyın ve gözlemleyin. 5 günde kuşların şıpsevdi aşk yaşamalarını beklememek gerek.

göz çevresini daha yakından çekip atar
Kuşları geçtim ben bile başka bir canlıya 5 günde alışamam, yuvalık takmak yanlış olmuş. Daha etrafına alışamayan bir kuş kalkıp da yuvalığa alışamaz. Kuşlara zaman tanıyın ve gözlemleyin. 5 günde kuşların şıpsevdi aşk yaşamalarını beklememek gerek.
Dişi kuşum benimle birlikte 1 senedir ben yanına eş olarak erkek kuş aldım şuanda ayrı kafeslerdeler yuvalığı cıkartmam gerekli mi

Geri