Karadeniz Pet

Çifti Farklı Kafeslere Koyup Ayırsam mı ?

C

Cagatay98

Guest
Benim çift geleli 2 hafta oldu dişide hala hiçbir belirti yok çiftleşmeye veya yuvalığı incelemeye dair bir kere erkek girdi muhabbet kuşu sesi açmıştım girip içeri fırladı hemen
Dün gece ışığı kapattım yattım 15 dk sonra dişi kafesi birbirine kattı saat 3 civarıydı nerdeyse evdekileri uyandıracak kadar çırpındı kafesde panik yaptı aynı oda içinde kafesleri ayırıp dişiye ve erkeğe kızıştırıcı versem gold wings in var kuş kızıştırıcısı ayrı ayrı 2 sinide yumurtalı mama takviyesi yaparım hem dişi biraz uçar tek kendine gelir hemde kızıştırma adına daha etkili olur diye düşünüyorum sizin görüşleriniz neler ?
birde diyelim kafesi ayırdım sizce ne kadar süre ayrı tutayım kuşları.

Benim çift geleli 2 hafta oldu dişide hala hiçbir belirti yok çiftleşmeye veya yuvalığı incelemeye dair bir kere erkek girdi muhabbet kuşu sesi açmıştım girip içeri fırladı hemen
Dün gece ışığı kapattım yattım 15 dk sonra dişi kafesi birbirine kattı saat 3 civarıydı nerdeyse evdekileri uyandıracak kadar çırpındı kafesde panik yaptı aynı oda içinde kafesleri ayırıp dişiye ve erkeğe kızıştırıcı versem gold wings in var kuş kızıştırıcısı ayrı ayrı 2 sinide yumurtalı mama takviyesi yaparım hem dişi biraz uçar tek kendine gelir hemde kızıştırma adına daha etkili olur diye düşünüyorum sizin görüşleriniz neler ?
birde diyelim kafesi ayırdım sizce ne kadar süre ayrı tutayım kuşları.

dişi kızgın değilarkadaşım 2 hafta az bir süre salma yapman kızgınlığını artırır bencee yap ama kızışırıcıyı fazla verme tüye sokuyor diye biliyorum.. gece tünekden düşmüş olabilir ondan çırpınmılştır. sıkıntı olmaz erkek kızgın ama...

Nasıl kavga var mı ? Yoksa anlaşıyorlar mı ?

en az 2-3 hafta ayırmalısın haftada 2 kez yumurta maması verirsen daha sağlıklı olur kızıştırıcı pekde faydalı olmadığını söylüyorlar arkadaşlar ve ama kararınca ver..
ayrıca yavru istiyorsan dışarı bırakma kafes dursun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kesinlikle ayirmayin derim daha 2 hafta olmuş neyin ayirmasi bu. Ayırma en az 2 3 ay sonra yapılmalı ortamlarina alismalilar Afedersiniz ama ne bekliyoruz ki hemen ciftlesip yumurtlamasini mi di mi ;)

İyi anlaşıyorlar ara sıra birbirlerine gaga atıyorlar oda tunege geçerken erkek çekilmiyor dişi yapıştırıyor 1 tane

Kesinlikle ayirmayin derim daha 2 hafta olmuş neyin ayirmasi bu. Ayırma en az 2 3 ay sonra yapılmalı ortamlarina alismalilar Afedersiniz ama ne bekliyoruz ki hemen ciftlesip yumurtlamasini mi di mi ;)

yusuf üstad benden bilgilisin yanlış yönledirmek istemem ama kavga felan varsa ayırması doğru ve kızışması için bi imkan.. Yanlış düşünüyorsam yada yanlış bilgi veriyorsam düzeltirmisiniz ?

Bu çift daha önce beraber miydi ? 2 haftadır yeni çift ise ler daha erken ayırmak için üstad ortama bir alışsınlar ilk önce.

Öyle çok kavgalara yok mesela bugün öpüşüyorlardı tabiri pek olmadı ama anlaşıyorlardı ara sıra gaga atıyorlar ama çok nadir

Hani kavga Nerede? Kuşlar daha çok yeni benim fikrim bu 2 3 ay yan yana durup bir şey yapmayan kuşlar 2 hafta kadar ayrılır ve mama verilir sonra dişi erkeğin yuvaya atılır ben bunu uyguluyorum

Yok hazır olarak aldım aldığım adam bunlar çift dedi zaten önceden
bunların 2 sini ayrı kafese koydu zaten kaşımaya başladılar birbirlerini

Arkadaşımızın Gaga atiyorlardi dediği kur bile olabilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:03 -->-> Daha önceki mesaj 15:02 --

Ben en az 2 ay bekleyin derim ama tabi karar sizin

Birgün videolarını çekerim kerataların

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:09 -->-> Daha önceki mesaj 15:09 --

Mesela gece ışığı kapattığımda erkek dişinin yanına sokuluyor tak dişi 1 tane yapıştırıyor

O normal ortama alismadigindan korktugundan dolayi

Yavru almayi dusunuyorsaniz salmayin hele ortamlarina yeni alisiyorlar bir de

Geri