Karadeniz Pet

Çiftleşememe

Namık 95

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar benim biri erkek biri dişi olmak üzere iki muhabbet kuşum var.Bunlardan erkek olan 1.2 yıllık dişi olan 10 aylık gibi.Cerelerine baktığımda ikisinin de kızışmış durum da olduğunu görüyorum ,fakat anlayamadığım bir durum söz konusu, Erkek kuşum dişiye kur yapıyor , sonra yem kusma hareketi yapıyor dişi gagasını itiyor erkeğin gibi hareket yapıyor tam yem kusma esnasında bazen de bir bakıyorum erkek uyurken falan dişi bir anda saldırıp erkeği kafes içerisinde kovalıyor o tünekten bu tüneğe bazende erkekle dişi gaga dalaşına giriyorlar biri birini tünekten atana kadar bu durum devam ediyor.. Bazen birbirlerini kaşıdıklarını da gördüm , Şimdi bu iki kuşum un arasında anlayamadığım bu durum hakkında sorularım olacaktı.
  1. Bu iki kuşu çift olabilmişler mi ve çift kuşlarda böyle anlatığım gibi kavgalar falan olur mu.
  2. Bu ilerde birbirlerine veya dişini erkeğe zarar vermesi durumuyla biter mi
  3. Kafesin yüksekliği konusunda bir açıklama bir belirli ölçü var mı.
  4. Biraz gerçekten uzman sorusu olacak ama bu mubişlerin hafıza olayı ne kadardır yani ayırsam dişiyi 10 gün sonra yeniden birleştirsem onun eski erkek kuş olduğunu mu yoksa yeni bir kuş olduğunu mu anlar.
not :yuvalık taktım.

Yanıtlar için teşekkürler şimdidien

15 gün kuslarinizi ayırın. Erkeği yuvalikli kafeste bırakın. Dişiyi başka kafese alın. Gerekirse birbirlerini gormesinler. 15 gün sonra tekrar birleştirin. Dişiniz biraz asabi. Kuslariniz beraber büyümüştür büyük ihtimalle. 15 sonra unutmaz ama davranışlar daha farklı olur. Farkı göreceksiniz.