Karadeniz Pet

Çiftleşemeyen Kuşlarım. Dişi kuşum Erkeği Besliyor Normal mi?

BadoDe

Meraklı Üye
Merhabalar her yerde aradım ama net cevap bulamadım. Dişi kuşum 3 aydır bizimle. Erkek 16 aylık, dişi 8 aylık eş için bir aradalar öpüşme var, birbirini temizliyorlar ama maalesef 4 aydır çiftleşme olmadı.
En çok merak ettiğim konuda dişi erkeği kovalıyor ve erkeğe kursaktan besleme yapıyor.
Her yerde okudum tam tersi olması gerekmiyor mu, acaba bu iste bir yanlışlık mı var?

Merhabalar her yerde aradım ama net cevap bulamadım. Dişi kuşum 3 aydır bizimle. Erkek 16 aylık, dişi 8 aylık eş için bir aradalar öpüşme var, birbirini temizliyorlar ama maalesef 4 aydır çiftleşme olmadı.
En çok merak ettiğim konuda dişi erkeği kovalıyor ve erkeğe kursaktan besleme yapıyor.
Her yerde okudum tam tersi olması gerekmiyor mu, acaba bu iste bir yanlışlık mı var?

Erkek eş tutmamıştır...Bazen Kuslar iyi anlassalarda es tutmamıs olabiliyor...Kuş uysal olup saldırmıyor.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erkek eş tutmamıştır...Bazen Kuslar iyi anlassalarda es tutmamıs olabiliyor...Kuş uysal olup saldırmıyor.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim kuşum yapı itibari ile uysal ama dişi kuşu ilk aldığımda kalıtsal olarak ayağında yamukluk vardı geri götürdüm, yerine yeni dişi aldım 1 gün boyunca dövdü dişiyi dayanamadım gittim ayağı yamuk olan dişiyi geri aldım. Ozamandan beri böyleler.

Birde dişinin yemek kusması normal mi erkeğe

yem kusma olayı büyük ihtimal birbirine kur yapmalarından kaynaklıdır.