Karadeniz Pet

Çiftleşme ihtimali nedir?

Ali_06

Meraklı Üye
Merhaba, erkek kuşum dişinin üstüne ayağını atıyor ama dişi kaçıyor, yem kusuyorlar, birbirlerini kaşıyorlar, erkek dişi yem yerken kuyruğunu ve tüylerinin çekiştiriyor ve temizliyor, dişi kalamar yiyor vs.. ama yuvalığa hiç girmiyorlar, bu durumları göz önüne alırsak ne diyebilir ve neler önerirsiniz. (Birde erkek için jumbo kırığı dişi içinde jumbo diyenler var siz ne dersiniz)

Ekli dosyalar

• IMG-20180827-WA0009.jpg
    IMG-20180827-WA0009.jpg
    62 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG-20180827-WA0011.jpg
    IMG-20180827-WA0011.jpg
    64.7 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG-20180827-WA0012.jpg
    IMG-20180827-WA0012.jpg
    66.3 KB · Görüntüleme: 24
Merhaba, erkek kuşum dişinin üstüne ayağını atıyor ama dişi kaçıyor, yem kusuyorlar, birbirlerini kaşıyorlar, erkek dişi yem yerken kuyruğunu ve tüylerinin çekiştiriyor ve temizliyor, dişi kalamar yiyor vs.. ama yuvalığa hiç girmiyorlar, bu durumları göz önüne alırsak ne diyebilir ve neler önerirsiniz. (Birde erkek için jumbo kırığı dişi içinde jumbo diyenler var siz ne dersiniz)
Erkeğin ısrarcı olması iyi birşey zamanla dişi de hazır hissederse çiftleşme olabilir birbirleriyle kavga etmeden anlaşıyor olmaları güzel Jumbo kırığı tabiri doğru ancak 3 veya 4.atadan kırık kuşlarınız

Erkeğin ısrarcı olması iyi birşey zamanla dişi de hazır hissederse çiftleşme olabilir birbirleriyle kavga etmeden anlaşıyor olmaları güzel Jumbo kırığı tabiri doğru ancak 3 veya 4.atadan kırık kuşlarınız
Yani ikisi de jumbo kırığı... Bu arada kafesin içine talaşta koydum, ilk defa olursa yavru alacağım o yüzden biraz heyecanlıyım.

Forumda bir düşüş var gibi, sorulan sorulara pek fazla cevap verilmiyor.

Yani ikisi de jumbo kırığı... Bu arada kafesin içine talaşta koydum, ilk defa olursa yavru alacağım o yüzden biraz heyecanlıyım.
Talaş da olur mısır granülü de olur inşaallah bir an önce sağlıkla kavuşursunuz

Mamayı haftada 2 kere yapın alışık degillerse alışmasını da saglarsiniz.

Çiftlesme istegi olmadikdan sonra istediginizi verin bos :) zaman zaman dedigim gibi mama verin daha saglikli daha dogal

Mamayı haftada 2 kere yapın alışık degillerse alışmasını da saglarsiniz.
Mamayı şu şekilde yapıyorum yanlışsa düzeltin; haşlanmış yumurtanın beyazı ve sarısını rendelediğim havuç ve bebek bisküvisi ile karıştırıp veriyorum, birde kalanı buzdolabında saklasam bittikçe versem bir sıkıntı olur mu?

Çiftlesme istegi olmadikdan sonra istediginizi verin bos :) zaman zaman dedigim gibi mama verin daha saglikli daha dogal
Dişi kuşu kurban bayramında aldım, erkek çok ilgi gösteriyor yem yerken bile dişi kuşu rahatsız ediyor ama dişi pek gönüllü durmuyor :)

Dişi kuşu kurban bayramında aldım, erkek çok ilgi gösteriyor yem yerken bile dişi kuşu rahatsız ediyor ama dişi pek gönüllü durmuyor :)
Dişi henüz alışmamış veya hazır değildir en az 1 2 ay zaman verin dişiye söylediğiniz nijer oranı ideal

Yumurta bozulan besin oldugu icin maalesef zor. Yarisini rendeleyip diger yarisini saklayabilirsiniz onemli olan disi. Disi memnunsa gerisi gelir

Dişi kuşunuz daha genç bir kuş biraz daha zamana ihtiyacı var inşaallah sonrasında yumurtalarınız gelir

Yumurta bozulan besin oldugu icin maalesef zor. Yarisini rendeleyip diger yarisini saklayabilirsiniz onemli olan disi. Disi memnunsa gerisi gelir
Biz beslerken memnun olsun diye elimizden geleni yapıyoruz ama demek ki erkek tarafından memnun edilip kendi istekli olmasını bekleyecek erkek kuş.:)

Geri