Karadeniz Pet

Çiftleşme sorunu

yabumisa

Meraklı Üye
Merhaba değerli üyeler
Kuşlarım 1 haftadir çiftleşmeyi denediler plastik tunekte duramadılar her denemelerinde düstuler.
Forumda ahşap tünek tavsiyeleri vardı ondan aldım o günden beri çiftleşmeyi denemiyorlar
-Dişi kuşum ay olarak büyük cüsse si ise minyon
-Dişi daha once 1 kızgınlık dönemi geçirdi erkeği hiç yanastirmadi
Ilk tecrübeleri olacak

Video edit

Ekli dosyalar

• 20200503_160726.jpg
    20200503_160726.jpg
    899.1 KB · Görüntüleme: 17
  • 20200503_160635.jpg
    20200503_160635.jpg
    978.4 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Merhaba değerli üyeler
Kuşlarım 1 haftadir çiftleşmeyi denediler plastik tunekte duramadılar her denemelerinde düstuler.
Forumda ahşap tünek tavsiyeleri vardı ondan aldım o günden beri çiftleşmeyi denemiyorlar
Ilk tecrübeleri olacak

Biraz zaman tanıyın çiftleşmeye devam edeceklerdir.

Tünegi kafese koyduğunuzda şuna dikkat etmelisiniz; Kuşlar tünekte döndüğünde kuyrukları kafese değmemeli yani tünegi biraz daha kafesin orta kısmına alınız bu sayede çiftleşirken sorun yaşamazlar.

Biraz zaman tanıyın çiftleşmeye devam edeceklerdir.

Tünegi kafese koyduğunuzda şuna dikkat etmelisiniz; Kuşlar tünekte döndüğünde kuyrukları kafese değmemeli yani tünegi biraz daha kafesin orta kısmına alınız bu sayede çiftleşirken sorun yaşamazlar.
Kuyruk Yönleri kafesin ortasina geliyordu ciflesirken yinede dediginizi yaptim tunegi ortaya cektim umarim basarili olurlar
Ama yuvaliga uzak kaldı sanki sorun olmaz degilmi
Peki düşmelerinin sebebi ne olabilir normal mi bu durum

Kuyruk Yönleri kafesin ortasina geliyordu ciflesirken yinede dediginizi yaptim tunegi ortaya cektim umarim basarili olurlar
Ama yuvaliga uzak kaldı sanki sorun olmaz degilmi
Peki düşmelerinin sebebi ne olabilir normal mi bu durum

Yuvalığa zıplayarak erişebiliyorlar ise uzak olması büyük sorun teşkil etmez.

Tünek değiştirdiğiniz için alışmaları gerekiyor düşmelerinin sebebi henüz tüneğe alışamamış olmalarından kaynaklıdır büyük ihtimalle.

Merhaba değerli üyeler
Ilk tecrübeleri olacak
Tüneğin hareket etmemesi çok önemli tünek sabit dursun. Kuşlara da biraz daha zaman tanıyın çiftleşeceklerdir

Konuya video ekledim burdaki sorun dişide mi erkektemi

Kuşların ikiside erişkin ve kızgın.

Haftada 2 kez mama 1 kez vitamin takviyesi yapın.

Kafes alçak bir yerdeyse yüksek bir yere alın.
Yumurta 2-3 gine verirdim 2 haftadır yere döküyorlar
Internette gördüğüm bir karışım yapmıştım yumurta kabuğu -yumurta-kalamar kemiği havuç- onuda yemediler
Tavsiyeniz varmı?

Kuşlar sanırım deneyimsizler. Zaman tanıyın kuşlara. Çiftleşeceklerine inanıyorum ben kısa bi süre içinde.
Aynen deneyimleri yok
3-4 gündür çiftleşmeyi bile denemiyorlar
Hatta dişi erkeği uzaklaştırıyor yanından

Kuslar 6 aydır birlikteydi 2019 12.ay dişi son günlerde takviye vitamin almasina rağmen erkeği yanına yaklastirmiyordu bugün sahibine geri verdim dişiyi vicdan yapıyorum bir taraftan bir taraftanda usandım artık 6 ay ciftlesmezmi bu kuslar
İcimi dokeyim istedim
Hatamı yaptım yorumlarsanız sevinirim

Kuslar 6 aydır birlikteydi 2019 12.ay dişi son günlerde takviye vitamin almasina rağmen erkeği yanına yaklastirmiyordu bugün sahibine geri verdim dişiyi vicdan yapıyorum bir taraftan bir taraftanda usandım artık 6 ay ciftlesmezmi bu kuslar
İcimi dokeyim istedim
Hatamı yaptım yorumlarsanız sevinirim
Keşke vermeseydin. Ama sizin tercihiniz.