Karadeniz Pet

Çiftleşme ve yumurta

Burkiemek

Yeni Üye
Arkadaslar kolay gelsin bi sorunum var da yardimci olurmusunuz.
Iki cift kusum var alali 5 ay oldu bir ciftim ciflesip 1 hafta arayla 3 yumurta yapti 2 yumurtayi yuvaligin disina yumurtladi 3 yumurtayi yuvaliga yumurtladi 10 gün kadar üstünde yatti ondan sonra yumurta kayip oldu yedi büyük ihtimal 2 yumurtayi da ayni sekil yuvaliga koymustum onuda yedi kuslarimin ilk yumurtasi ilk getirdigim zaman hergun ciflesiyorlardi 3 yumurta da boştu simdi disi erkege yuz vermiyo ne yapmam lazim mama da yeriyorum yemiyolar disi surekli yuvada erkek besliyor yuvayi da kemiriyor ama yumurta yok 2 aydir yardimci olur musunuz.

Ikinci kusumda hicbir gelisme yok erkek ayani ustune atiyor dişi kus yanasmiyor disi yuvaya girmiyo erkek sürekli giriyo erkek kus yuvaligin giris kismini kemiriyor mama veriyorum yiyorlar bir birlerine ilgileri var ne yapmam lazim acaba tesekkurler simdiden

ilk ciftinizin ilk kuluckasiysa böyle kazalar vakalar normal zamanla tecrübe kazanırlar.

2 aydır yer değişikliği falan olmadiysa hala yumurtlamiyorsa tüye girmis olabilir.

2. Ciftiniz için tek gerekli şey sabır.

Hayırlı mutlu hobiler.

Tesekkurler yusuf bey yer degisikligi falan olmadi tüye girdilerse ne yapmam gerekir yardimci olursaniz sevinirim tusekkurler simdiden