Karadeniz Pet

Çiftleşme

cagatay13

Yeni Üye
Günaydın abilerim ablalarım. Kuşlarım sonunda yuvalığa girmeye başladılar hatta eve bi geldim içindeki talaşları dışarı atmışlar. Sürekli girip çıkıyorlar. Ancak dişi kuşum erkekle kur yapıyor ancak erkek ayağını atmaya çalışınca kanatlarını çırpıyor ve yanından uzaklaştırıyor. Sebepleri nelerdir? Benim ne yapmam gerekir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhabalar muhabbet kuşlarınızın çifleşmesini engelleyen faktörleri sıralma istedim.
1. Dişi henüz cinsel olgunliğa ulaşmamıştır.
2. Dişi kızgınlık dönemi içeeisinde değildir \ kızışmamıştır...
3. Sizin bakımınıdan kaynaklanıyor olabilir
4. Çevresel fakörlerden kaynaklanıyor olabilir...
İyi günler dilerim...

Kafesi ne sıklıkla temizlemem lazım peki abi?

Kafesi ne sıklıkla temizlemem lazım peki abi?

Yuvaliga hic ellemeyin, kafeste de çok fazla diski olmasın takip edin. Belli bir süre söyleyemem ama hijyenik olması daha iyi tabi ki

Abi peki gaga taşım falan hiçbir şey yok almam gereken bi malzeme listesi var mı acaba ?

Abi peki gaga taşım falan hiçbir şey yok almam gereken bi malzeme listesi var mı acaba ?

Kalamar kemiğini eksik etmemelisin yumurta oluşumu icin çok önemli, bununla gagalarını da torpuleyebilirler. Ayrıca sularına genel vitamin damlat bu yorucu donemi daha kolay atlatırlar.
Istersen de mineral blok al. Adi üstünde mineral kaynağı doğal olanından almalısın. Midye kabuğu vb doğal malzemeler olsun

Kalamar kemiğini eksik etmemelisin yumurta oluşumu icin çok önemli, bununla gagalarını da torpuleyebilirler. Ayrıca sularına genel vitamin damlat bu yorucu donemi daha kolay atlatırlar.
Istersen de mineral blok al. Adi üstünde mineral kaynağı doğal olanından almalısın. Midye kabuğu vb doğal malzemeler olsun

Çok sağol abi inşallah buraya yavruların fotoğrafını atmak nasip olur . Dikkate alıp yardım ettiğiniz için teşekkürler [emoji4]

Çok sağol abi inşallah buraya yavruların fotoğrafını atmak nasip olur . Dikkate alıp yardım ettiğiniz için teşekkürler [emoji4]

Rica ederim. Eğer ki yumurtalar olursa 4. Yada 5.günden sonra yumurtaları kontrol et. Işığa tut damarlasma varsa ici doludur. Eğer yoksa o yumurtayı çıkar boşuna yorulmasın. Internette bunun icin görseller var onlara bir bak daha iyi anlayacaksın

Rica ederim. Eğer ki yumurtalar olursa 4. Yada 5.günden sonra yumurtaları kontrol et. Işığa tut damarlasma varsa ici doludur. Eğer yoksa o yumurtayı çıkar boşuna yorulmasın. Internette bunun icin görseller var onlara bir bak daha iyi anlayacaksın

Tamam abi. Kuşum yuvalığın içindeki talaşları attı tekrar talaş koymama gerek var mı ?

Tamam abi. Kuşum yuvalığın içindeki talaşları attı tekrar talaş koymama gerek var mı ?

Yeteri kadar talaş koyduktan sonra dişi kuş içine girip kendince bir hazırlık yapar istediklerini atar istedikleri durur. En başta talaş koyduysan sıkıntı yok

Yeteri kadar talaş koyduktan sonra dişi kuş içine girip kendince bir hazırlık yapar istediklerini atar istedikleri durur. En başta talaş koyduysan sıkıntı yok

Tamam abi sağolasın görüşmek üzere

Talaşları atıyorsa bir şey yapmanıza gerek yok ekleme yapmayın ve kendi hallerine bırakın

Geri