Karadeniz Pet

Çiftleşme

Mbrk533

Paylaşımcı Üye
Kuşlarımda eş tutmanın her belirtisi var...Birbirini çok seviyorlar...Hatta dar mama kabından bile birbirini dürtmeden sırayla yiyorlar :) Ama nedense erkek kur yapıp dişi kuyruk kaldırınca üstüne cıkıp 1 sn de çiftleşmeden iniyor bunu yaparken korku sesi cıkarıyor...bazende kur yapıyor yapıyor dişi kuyruk kaldırınca bir ayağını atıp tam is olacak dedigimde hemen vazgeciyor...Nedendir acaba ?

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıştırma yapıyor. Bu şekilde devam çiftleşme yakındır :)

Yakında çiftleşme olur.Ustune örtü ört.Fazla rahatsız etme.Kuslar bilirsin ürkek hayvanlar.Tam iş üstündeyken rahatsız edersen sıkıntı olur.Genelde ev halkı uykudayken işlerini hallediyorlar.Benim kışlar sabah erkenden çiftleşmeye başlıyor du.

Üstadlar dişimi baska bir erkekle esledim...Yine ayak atma kur herşey var...Ama Yine çiftleşme yok...Erkek bir türlü üstüne çıkamıyor 1 ayakta kalıyor...Dişim 6 bos yumurtayı dizdi...Sürekli bos yumurtladıgı zaman yumurtaları aynı füze gibi şekilsiz oluyor...

Malesef sabır sabır sabır başka yolu yok kuşlar hazır olunca elbet yumurtalar dolacaktır.

Üstadlar dişimi baska bir erkekle esledim...Yine ayak atma kur herşey var...Ama Yine çiftleşme yok...Erkek bir türlü üstüne çıkamıyor 1 ayakta kalıyor...Dişim 6 bos yumurtayı dizdi...Sürekli bos yumurtladıgı zaman yumurtaları aynı füze gibi şekilsiz oluyor...

Ben kuslar birbirlerini sevdimi aynı kafeste tutuyorum...Ama bu iste sanırım baskın kus cok önemli...Bende öyle baskın zehir gibi bir sarı limon vardı...Ucan kusa atlıyordu,Akılsızlık ettim sattım onu...Bundan sonra buna dikkat edecegim...

bu dişim yine 7 yumurta boş yaptı...Sonuncu yumurtasına bosta olsa 5 6 gün yatmasına izin verdim...Şimdi yuvalıgı cıkardım...Bundan sonrasına yuvalık takılı mı devam edeyim,yoksa yuvalıksız sekilde kusların iyice hazır olmasını mı bekleyeyim ?

Yuvalık takılı olması lazım çiftleşme isteğini artırır

Geri