Karadeniz Pet

Çiftleşmeden Kaç Gün Sonra Yumurta Yapar

• Konbuyu başlatan cilamure61
  • Başlangıç tarihi
Baba aldigimda soylenen 2 3 aylik denildi petshopdan aldim ilk bilgisizdim yavru istiyorum dedigim icinde 2 3 aylik demis olabilirler arkadasim daha buyuk disin dedi mesela
Kuslar mutasyon kesin yas tespiti zor disi ceresi kahverengi ise yetiskin olmustur

Yumurta kabuklarini nicin verdiniz yumurta verin tunekler eksik plastik kullanmayin

Yumurta kabuklarini nicin verdiniz yumurta verin tunekler eksik plastik kullanmayin

Kafes duzeni yanlis
Uretici bir abimiz soyledi tunek koy oda tahta olsu diye. Simdi disiyi ayirdigimdan kisa sureli plastik kullaniyorum disiye yumurta kabugunuda kalsiyum ihtiyacini gidersin, yumurta yaparsa destek olsun ve hazmını kolaylastirsin diye verdim.

Uretici bir abimiz soyledi tunek koy oda tahta olsu diye. Simdi disiyi ayirdigimdan kisa sureli plastik kullaniyorum disiye yumurta kabugunuda kalsiyum ihtiyacini gidersin, yumurta yaparsa destek olsun ve hazmını kolaylastirsin diye verdim.
Oyle verilmez un haline getirir mamaya koyabilirsin zarini cikarticaksin ciftlik yumurtasi ise vermeyin yumurta etimek bebe biskuvisi havuc keci boynuzu tozu karisimi yeterli olur kalamar var kafesinizde ordan ihtiyacini gorur erkegin bulundugu kafeste suyun yeri yanlis degistirin

Oyle verilmez un haline getirir mamaya koyabilirsin zarini cikarticaksin ciftlik yumurtasi ise vermeyin yumurta etimek bebe biskuvisi havuc keci boynuzu tozu karisimi yeterli olur kalamar var kafesinizde ordan ihtiyacini gorur erkegin bulundugu kafeste suyun yeri yanlis degistirin
Sulugu nereye koymam gerekiyor peki

Akilli yemlik kullaniyorsaniz yada normal yemligin yakinina koyun varsa baska sulugunuz tunege yakin olsun hergun tazeleyin cesme suyu vermeyin

Kafesiniz buyuk olsa iyiymis ilerde kafes alirsaniz dikdortgen alin iki tunek takilabilsin ucarak ziplayarak gecebilsinler

Ekli dosyalar

• 1492935537858555184825.jpg
    1492935537858555184825.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 280
Abi benim 3 kuşum var 2 dişi bir erkek dişiler erkek ten 1 ve 2 aylık olarak büyükler ama erkek iki aylık olan kuşla gün içinde 4 5 kere çiftleşti aradan 2 3 gün geçti hala bir hamilelik belirtisi göremiyorum normal mi birde kuş sürekli yuvalığa giriyor ama kısa kısa sonra kafasını çıkartıp etrafa bakıyor sonra yine dışarı çıkıp giriyor içeriye bunu 4 5 saat değil tüm gün yapıyor birazda önüne gelen her şeyi kemirme isteği var kuş bayağı kızıştı normalmi eklemeyi unuttuğum bir şey var dişi bayağı büyük dışkılıyor ve dışkıda yeşil olması gereken kısım beyaza yakın bir renk aldı birde sürekli kanatlarını titretiyor

Son düzenleme:
Cihan benim kuşlarım inanmazsın belki ama resmen erkeğin zorlaması ile çiftleşiyor. Dişi kaçmaya çalışıyor erkek peşinden koşuyor. Ama şu 4 gündür dişi kuşum yuvaya karşı aşırı derecede ilgili inanır mısın 8-9 saat yuvayla ilgileniyor, sürekli kemiriyor, içinde duruyor. Bilmiyorum artık yumurtlar mı, yumurtlamaz mı, boş mu çıkar dolu mu...
benim kuşlarım da erkeğin zorla çıkmasıyla çiftleşiyor bir kaç saniye sizin yumurta oldu mu?

Geri