Karadeniz Pet

Çiftleştiklerini Anlamak Mümkün Mü?

cey

Paylaşımcı Üye
Çiftleştiklerini anlamak mümkün mü, yoksa karnı şişmeye başlaması mı beklenir sadece?

dışkı büyür.
kanatlar yanlara düşer.
bel kırılır.
popo şişer.
yuvaya girip çıkma artar.

• Beğen
Tepkiler: cey
Hemen belli oluyor mu öyle bilmiyordum hocam sağolunn
Ben bunlar yumurtlamaya yakın başlar sanıyordum :)

kuşlar çiftleşir ve 1 hafta içinde bu yazdıklarım olur. ortalama 7-10 günde ilk yumurta gelir.

İnşallah erkek istekli ama ayak atmıyo dişi sürekli yuvada ama o da ayrı bi kafada hala oyuncu bilmem ki ne olur ne biter umarım sağlıklı yavrular görme mutluluğuna erişebilirim

Son düzenleme:
Hocam bi de cahilliğimi mazur görün ama şimdi ben kuşlarımın tünekte çiftleştiğini hiç görmedim anca öpüşüp birbirlerini besliyorlar dişi de yuvalığa giriyor ama erkek ayak atmıyor hatta bugün dişi erkeğin üzerine çıkmaya çalıştı çok tuhafıma gitti erkek cesaret edemiyor sanki dişinin üstüne çıkmaya ama yuvalıkta çok uzun kalıyorlar ve ben muhabbet kuşlarının yuvalıkta çiftleşebildiklerini yeni öğrendim içerden ötüş sesleri geliyor acaba çiftleşiyorlar mıdır yuvalıkta?? @Bahtiyar Bekir İmam

bu güzel bi gelişme. yuva hazırlığı yapıyorlar. yuvalıktada çiftleşebilir kafes tabanında da. her durumda önemli olan kuşların çiftleşmek ve yavru yumurta yapmak için güvenli bir ortam bulmalarına bağlıdır. kuşlarınıza zaman verin çokta rahatsız etmeyin. zamanla güzel haberlerinizi alırız. :)

• Beğen
bu güzel bi gelişme. yuva hazırlığı yapıyorlar. yuvalıktada çiftleşebilir kafes tabanında da. her durumda önemli olan kuşların çiftleşmek ve yavru yumurta yapmak için güvenli bir ortam bulmalarına bağlıdır. kuşlarınıza zaman verin çokta rahatsız etmeyin. zamanla güzel haberlerinizi alırız. :)
Umutlandım şuan ama önce erkekten bi aksiyon bekliyorum hadi inşallah hocam güzel haberler getiririm size :)

vitamin olarak hangileri ve probiyotik maya ve su karışımı o mu
vitamin olarak avisol probiyotik ihtiyacını diazyme 26 kullanarak veya yoğurt suyunu suluklarına damlatarak (5 damla falan artık suluğun büyüklüğüne göre) karşılayabilirsin e yoğurdu diyosan bi bakıma senin dediğin gibi, mayalanan bi şey sonuçta

vitamin olarak avisol probiyotik ihtiyacını diazyme 26 kullanarak veya yoğurt suyunu suluklarına damlatarak (5 damla falan artık suluğun büyüklüğüne göre) karşılayabilirsin e yoğurdu diyosan bi bakıma senin dediğin gibi, mayalanan bi şey sonuçta
yuzunu vucudunu optugum erkek kuşum yem ve su koysam bile elime saldirmaya çalisiyor insallah cesaret edebilirim

• Haha
yuzunu vucudunu optugum erkek kuşum yem ve su koysam bile elime saldirmaya çalisiyor insallah cesaret edebilirim
oyun yapıyordur şımarık şey :) koy sen bunları ama günlük değiştir ama şöyle mesela 1 gün vitamin verdin 2 gün normal su ver sonra 1 gün probiyotik ver sonra 2 gün normal su falan böyle bi program yap bence ama taze olmaları önemli 2-3 gün vitaminli su bekletme hele de güneşli yerde ise (ne zamandır bakıyorsun kuşa?) (bu arada vitamini de suya damlatıyosun boş verme sakın)

oyun yapıyordur şımarık şey :) koy sen bunları ama günlük değiştir ama şöyle mesela 1 gün vitamin verdin 2 gün normal su ver sonra 1 gün probiyotik ver sonra 2 gün normal su falan böyle bi program yap bence ama taze olmaları önemli 2-3 gün vitaminli su bekletme hele de güneşli yerde ise (ne zamandır bakıyorsun kuşa?) (bu arada vitamini de suya damlatıyosun boş verme sakın)
erkek 10 ay kizla 1. ayımız