Karadeniz Pet

Çiftleştirme destek..

Halilizs

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhaba forumda yeniyim bir süre araştırmadan sonra bu konuda benden daha tecrübeli arkadaşlrı yardım edeceğini umuyorum. 2 ay kadar önce üretici bir arkadaşımdan eş olan bir çift muhabbet kuşu aldım ve kafeslerini değiştirerek evime getirdim ortamlarını gayet bakımlı ve temiz tutuyorum fakat birkaç sorun oluştu erkek ilk günden beri çok hareketli ve bana bile yakınlaşmaktan çekinmiyor dişi ürkek ve en ufak bir harekette dahi hemen yuvalığa kaçıyor son zamanlarda erkekte ona uyarak hemen yuvalığa kaçıp çıkmıyor, kızıştırıcı yem dahil bir çok ek besin kullandım son birkaç gündür erkek delirmiş gibi kur yapıyor sürekli dişinin yanında öpüşme kafa sallama dahil bütün hünerlerini sergiliyor dişide inceden karşılık veriyor fakat tüm bunların yetersiz olduğu herhalinden belli. Bana bu konu hakkında bir tavsiyeniz varmı.? Sıkmadan ürkütmeden bu süreci nasıl daha etkili destekleyebilirim.. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..:)

En etkili bir sekilde desteklemeniz icin kuslarin yanina fazla ugramamaniz gerek :D kendi hallerine birakin bende ayni dertten muzdaribim diyebikirim cok cekingenler bekliyorum napalim

Herseyin başı "SABIR"

Ben uretimhaneden 3 kere yavru alınmış çift aldım . tam 7 ay sonra yavruladi .

Öncelikli olarak öğrendiğim ilk şey STRESLİ HAYVANLAR:) Benım gibi heycanınıza yenik düşmeyin derim, uygun koşulları sağlamışsınız, haftada bir mama takviyesi yapmanızı önerebilirim. kur ve karşılık başladıysa yakındır. Ki muhabbet kuşlarımı çok çok nadir çiftleşirken görüyorum sürekli yanlarında olmama rağmen. Bu yüzden siz çiftleştiklerini görmemiş olma ihtimaliniz çok yüksek bence. Yuvaya kaçmaları sizden çekinmelerinden kaynaklanıyor. Zamana bırakın, ve umudunuzu kaybetmeyin :)

Hepiniz sağolun inşallah bizi fazla bekletmezler. Yanlarına bir çift daha alıp koymayı bile düşünüyorum şuan, yanlızlık çekmeleri için belki sürü psikolojisine girip rahatlarlar..☺

Hepiniz sağolun inşallah bizi fazla bekletmezler. Yanlarına bir çift daha alıp koymayı bile düşünüyorum şuan, yanlızlık çekmeleri için belki sürü psikolojisine girip rahatlarlar..☺
Muhabbet kuşları doğal ortamında sürü olarak yaşar, 1 çift daha almanız yumurta şansını arttırır.

Mama takviyesi yapıyordum bıraktım hocam yemiyor haylazlar.. havuç yumurta dal darı ve kızıştırıcıyı karıştırdım yüzüne dahi bakmıyorlar..

Ben benim kuslarin kafesine yumurta mamasi koyuyorum daha birakmadan saldiriyorlar. Mamanin icine buskuvi koymayi unutmayin tatli bir koku verip mubisleri cezbediyor...

Geri