Karadeniz Pet

Çiftleştirme ile ilgili Yardım.

Hassan Alzaraham

Yeni Üye
Sevgili arkadaşlarım ben 2 kuş aldım yaşları hemen hemen aynı saf çekoslavak erkek ve yerli dişi daha henüz 2 ay civarındalar direk yanyana koydum birkaç sorum var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

1- daha 2 aylık olmaları eş tutma konusunda nasıl bir etkiye sahiptir?
2-orta boy bir kafeste sadece 2 si olacak yani 1 çift olacak bu iş bu şekilde olurmu ?
3-yumurta ve havuç karışımını şimdiden vermelimiyim ? Yemezlerse kuş yemi ile karıştırıp vermeyi düşünüyorum ?

4-erkek gri kanatlı beyaz kafalı mor gövde - dişi gri kanat beyaz gövdeli sizce ne gibi renkler olur?
5-2 aylık dişide çeresi beyazımsı bir renkdi acaba 2 aylık dişi gerçekten dişimi ?
6-İlkkez üretim olacak sizce yavru alabilirmiyim haziran ayından sonra ? Hazirana kadar büyümelerini bekleyeceğim

Çok soru sordum ama eminim bircok arkadaşım bunlara cevap arıyordur şimdiden allah razı olsun çok teşekkür ederim..

Yavru oldukları için kolay eş tutacaklardır, evet orta boy bir kafeste yaşayabilirler geni olsa daha makbul olurdu, yumurta mamasını şuan sadece haftada bir yada iki defa verin, iki yeşil kuştan bile sarı beyaz renkler çıkabiliyor nasip işi :), kuşların resimlerini yükleyin daha sağlıklı cevaplar alırsınız her konuda, kuşlar 8,9 aylık oldukları zaman olabilir alabilirsiniz yavru

Cinsiyet için birkaç net fotograf ekleyebilirsin yavruyken beraber yaşamaya başlarlarsa eş tutmalarına daha yardımcı olabilir bu durum

Keyifli hobiler dilerim ne renk yavru gelir bilemeyiz 2 3 kuşak öncesi bilinmeli yavruyken yan yana koyulmaları ilerisi için daha iyi sonuç getirir dediğiniz standarttaki bir kafes üretim için yeterlidir

Cevaplarınız için teşekkür ederim müsayit bir zamanımda mutla yükleyeceğim fotoğraflarını
aklıma takılan birşey var ilkkez kuluçka yapacak çift sanırım yumurtalarını kırıyor yada bakmıyor veyahuta kuluçkaya yatmama gibi şeyler yaşarmıyım ? acemilik olurmu sizce bana önerileriniz olursa dikkate alırım mutlaka daha önce 12 yıllık mubi baktım büyüttüm ama onu cifleştiremedim 2 dişi öldü o halen daha çiftleşmedi sonra kendisi öldü hollandaydı ama bu sefer bu çiftte bunları yaşamak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

Geri