Karadeniz Pet

Çiftleştirme

Genç kuşçu

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim 1.5 yıldır baktığım erkek muhabbet kuşuma 2 ay önce dişi bir kuş aldım geçen haftaya kadar aynı kafesteydiler. 1 haftadır ayrılar ve yemlerine hafta sonu çok az nijer tohumu ekledim.Erkek istekli kaşıma öpücük atma var ama dişi istemiyor sanki . 2 haftaya kadar birleştirmeyi düşüyorum. Sizce birlestirmelimiyim yoksa yeni bir dişi kuş mu almalıyım ?

Dişi kuş hakkında yorum yapar misiniz güzelliği hakkında bugün arkadaşım fotoğrafına baktı da çok cirikinmiş yenisi al yavruları kötü çıkar
dedi kafama takıldı bide kuşun gövdesinden bir çizgi çıkıyor onuda açıklarsanız sevinirim.
Çok teşekkürler şimdiden
IMG-20170206-WA0006.jpg
IMG-20170206-WA0003.jpg
IMG-20170206-WA0002.jpg
IMG-20170206-WA0001.jpg
IMG-20170206-WA0004.jpg
IMG-20170206-WA0000.jpg

Hayirli olsun oncelikle iki ay uzun zaman degil biraz daha bekleyebilirdiniz ama ayirmissiniz iki uc hafta ayirin erkegin oldugu kafese koyun arkadasinizin zevkine yada sizin yada bizim zevkimize gore es tutmayabiliyorlar malesef:( bizler gibi begenmeleri cok onemli iki tarafinda birbirlerine ilgileri var mi olacak mi en iyi siz karar verebilirsiniz degistirmek isteyebilirsiniz sizin karariniz ama kusunuzu birden fazla disinin oldugu salmaya atin esler birbirini secsin daha hizli yavru alabilirsiniz boylelikle ve yumurta mamasi yapmayi unutmayalim ;)

Bence kuşlar iyi. Aynı kafese atıp bekleyeceksiniz. Acele etmeyin

Cevap verdiğiniz için teşekkürler . Şimdi nijer tohumunu birlestirene kadar vermeye devam mı etmeliyim yoksa bj süre sonra kesmelimiyim bide havuç veriyorum erkek bitiriyor dişi 2-3 gaga atıp bırakıyor . Ek olarak dişi kuş çok az ötüyor hatta hiç anca youtube den kuş sesleri acınca ötüyor bu bi soruna işaret mi ? (Dişi kuşu pethshop dan aldim ) çok ürkek her şeyden korkuyor alışamadı daha heralde

Cevap verdiğiniz için teşekkürler . Şimdi nijer tohumunu birlestirene kadar vermeye devam mı etmeliyim yoksa bj süre sonra kesmelimiyim bide havuç veriyorum erkek bitiriyor dişi 2-3 gaga atıp bırakıyor . Ek olarak dişi kuş çok az ötüyor hatta hiç anca youtube den kuş sesleri acınca ötüyor bu bi soruna işaret mi ? (Dişi kuşu pethshop dan aldim ) çok ürkek her şeyden korkuyor alışamadı daha heralde
Kardesim bndede ayni disi hic otmuyor hep erkek otuyor bide havucu erkek bayiliyor sizce neden böyle

Dişi kuşlar genellikle biz insanlara göre zordur, nazlıdır, her bi şeyi yadırgar, alışması zaman alır, 4 kat sabır ister.

Dişi de, erkek de çok güzel
Beğenmediği kuşa belki arkadaşınız canavar olarak görünüyor.
Kuşlar bizi besleyip, çiftlesiyor olsaydı, onu beğenmedim bunu deneyeyim, bunun rengi çirkin yenisi gelsin diye durmadan eşimizi değiştirseydi galiba kuşa güvenimiz kırılırdı, öfkemiz artardı

Kardesim bndede ayni disi hic otmuyor hep erkek otuyor bide havucu erkek bayiliyor sizce neden böyle

Havuç erkekte afrodizyak etkisi yapıyor ondan seviyor,

Nijer tohumu bence hiç vermeyin, havucu elinizden geldiği kadar az verin, Bunların az ve kararında verilmesi gerekir, dozu çok az bile kaçırsanız kuşları tüye sokarsınız tüye giren kuşta çiftleşmez. Ayırma yönteminiz mantıklı olmuş fakat 2 kuşta birbirlerini görmeli ne çok yakın nede çok uzak olmalılar yuvalığı erkeğin kafesine yani kalacakları kafese takın o kafeste erkek olsun, dişiyi ayırma sonunda erkeğin kafesine atın.

Daha beklemenizde fayda var. Dişide bir zayıflıkta söz konusu mamalarını haftada 2 kez verebilirisiniz Kaliteli bir vitamin ile takviyede edebilirisinz.

Yavru almak niyetindeyseniz ve yumurtaları dolu çıksın istiyorsanızda çimlendirme öneririm.

http://www.dostpetshop.com/urun.php?uid=488&cid=22

Havuç erkekte afrodizyak etkisi yapıyor ondan seviyor,

Nijer tohumu bence hiç vermeyin, havucu elinizden geldiği kadar az verin, Bunların az ve kararında verilmesi gerekir, dozu çok az bile kaçırsanız kuşları tüye sokarsınız tüye giren kuşta çiftleşmez. Ayırma yönteminiz mantıklı olmuş fakat 2 kuşta birbirlerini görmeli ne çok yakın nede çok uzak olmalılar yuvalığı erkeğin kafesine yani kalacakları kafese takın o kafeste erkek olsun, dişiyi ayırma sonunda erkeğin kafesine atın.

Daha beklemenizde fayda var. Dişide bir zayıflıkta söz konusu mamalarını haftada 2 kez verebilirisiniz Kaliteli bir vitamin ile takviyede edebilirisinz.

Yavru almak niyetindeyseniz ve yumurtaları dolu çıksın istiyorsanızda çimlendirme öneririm.

http://www.dostpetshop.com/urun.php?uid=488&cid=22

Dişi kuşa kilo aldirmak için önerdiginiz kesin sonuç veren bi yöntem var mi ? Birde vitamin olarak ne önerirsiniz

Dişi kuşa kilo aldirmak için önerdiginiz kesin sonuç veren bi yöntem var mi ? Birde vitamin olarak ne önerirsiniz

Kilo aldırmak heleki dişiyi iyi değildir, Yumurta sıkışması en kolay görülen karakter yağlanması olan dişilerdir.Tavsiye edebileceğim bütçeniz varsa SERA vitamin plus V harici olarak Kızıl Dal Darı'da normal yemlere oranla 3 kat fazla protein deposudur.

Siz mamaya önem verin (Mamaya göre az miktar havuç,petibör bisküvi,haşlanmış yumurta,1 tutam tarçın) Ve önerdiğim vitamini haftada max 2 kere kullanın yarım ufak suluğa 2 damla kafi gelir Zira ağır ve etkili bir vitamindir fazla kullanmayın.Gözle görülür tek faydayı bu vitaminde gördüm oda almanyadan ithal geliyor

http://www.hepsiburada.com/sera-vitamin-plus-15-ml-p-PTM1556

http://www.hepsiburada.com/eurogold-kizil-dal-dari-5-li-pm-ptm4513026

Geri