Karadeniz Pet

Çiftleri ayırmak.

F

Fatih ÇETİNER

Guest
arkadaşlar benim 1 yaşında erkek ve 8-9 aylık olduğunu tahmin ettiğim dişi kuşlarım var..bakımı ile ilgili hiç bir sorun yok..fakat konu çiftleşmelerine gelince biraz ağır takılıyorlar..sorum şu;
çiftleri belli bir süreliğine ayırmak mantıklı olur mu?evet ise bu süre ne kadar olmalı..

not:kuşlarım resmen birbirlerine aşıklar yani eş tutma konusunda sıkıntıları yok..sabahtan akşama kadar kucak kucağa uyurlar birbirlerini kaşırlar..

teşekkürler..

kızıştırıcı mama yapın nijer verin yavru almanız için daha kızışmamışlardır

kızışmmaışlardır belkide nijer vermeyi dene.

üstadım inan nijerde veriyorum haftada 2 kere birincisi yemleri bittiklerinde yemliklerine 1 çay kaşığı kadar ikincisi de haftada 2 gün salı pazar günleri mama yapıyorum içinde nijer de var..fakat dişi mamayı çok iyi yiyor ama erkek onun kadar yemiyor..bekliyorum bakalım biraz daha zaman geçsin belki olur..

bunlar benim çiftim..

sh4w3.jpg

sh4yu.jpg

sh52l.jpg

Yumurta maması veya nijer verin

üüstad haftada 2 defa mama ver,yorum ve yemlerine nijerde katıyorum

kardeşim kuşların yağlanmış... ev ortamındaysa uçur biraz antreman yaptır.. kafesinin ebatları ve içindeki boşluk alan çok önemli kuşların için yeterlimi sence kafesi göremediğim için bilemiyorum... sanırım kuşlar tüneğe hapis olmuşlar.. hareketsizlikten yağlanmışlar... artı mama nijer derken iyice kilo almışlar... kuşları diyete al kardeşim.. mamayı kes... kızıştırıcı verme... sularına 3 gün de bir 2/3 damla limon damlat.. semiz otu ver... vitamin veriyorsan kes... çok ve sık olmamak kaydıyla salatalık verebilirsin... kafes küçükse büyüt.. tünekleri azalt ve tüneklerini biri altta biri üstte olacak şekilde iki tünek kullan. karışık yem yerine bir süre sade yem ver... mineralli kuş kumu kullan... kuşlar güzeller biraz yaşları var ama yavru almana henüz engel değiller... erkek hazır ama iş dişide bitiyor ...dişimiz hazır değil... ikiside yağlanmalarından dolayı isteksizler... kolay gelsin.. bu tabi benim görüşüm... kuşları zayıflat sonra beni bul .. bu güzellere güzel bir karışım mama yapalım bakalım yerlerinde durabilecekler mi... her gün ev içinde uçurabilirsin tabi uçmayı biliyorlarsa .. şunu da söyleyim yağdan dolayı kilolu oldukları için ilk anlar uçmada zorlanabilirler... artı kafes yeri ortamın konumu da önemli ... fakat bu konu sonraki iş. kuşları ayırmana gerek yok.. reçetesini yazdım... )))))) tekrar kolay gelsin...

kardeşim kuşların yağlanmış... ev ortamındaysa uçur biraz antreman yaptır.. kafesinin ebatları ve içindeki boşluk alan çok önemli kuşların için yeterlimi sence kafesi göremediğim için bilemiyorum... sanırım kuşlar tüneğe hapis olmuşlar.. hareketsizlikten yağlanmışlar... artı mama nijer derken iyice kilo almışlar... kuşları diyete al kardeşim.. mamayı kes... kızıştırıcı verme... sularına 3 gün de bir 2/3 damla limon damlat.. semiz otu ver... vitamin veriyorsan kes... çok ve sık olmamak kaydıyla salatalık verebilirsin... kafes küçükse büyüt.. tünekleri azalt ve tüneklerini biri altta biri üstte olacak şekilde iki tünek kullan. karışık yem yerine bir süre sade yem ver... mineralli kuş kumu kullan... kuşlar güzeller biraz yaşları var ama yavru almana henüz engel değiller... erkek hazır ama iş dişide bitiyor ...dişimiz hazır değil... ikiside yağlanmalarından dolayı isteksizler... kolay gelsin.. bu tabi benim görüşüm... kuşları zayıflat sonra beni bul .. bu güzellere güzel bir karışım mama yapalım bakalım yerlerinde durabilecekler mi... her gün ev içinde uçurabilirsin tabi uçmayı biliyorlarsa .. şunu da söyleyim yağdan dolayı kilolu oldukları için ilk anlar uçmada zorlanabilirler... artı kafes yeri ortamın konumu da önemli ... fakat bu konu sonraki iş. kuşları ayırmana gerek yok.. reçetesini yazdım... )))))) tekrar kolay gelsin...
üstad uyarlarını dikaate alıcam teşşekürler..bu reçeteyi kaç gün kullanmalı....

biraz daha düzgün yazıp imla kurallarına dikkat edip renk verseydin daha çok dikkate alıp hepsini okuyan olabilirdi

Kardeşim kuşların yağlanmış. ev ortamındaysa uçur, biraz antreman yaptır. Kafesinin ebatları ve içindeki boşluk alan çok önemli. Kuşların için yeterlimi sence? Kafesi göremediğim için bilemiyorum. Sanırım kuşlar tüneğe hapis olmuşlar. Hareketsizlikten yağlanmışlar. Mama, nijer derken iyice kilo almışlar. Kuşları diyete al. Mamayı kes, kızıştırıcı verme,sularına 3 gün de bir 2-3 damla limon damlat, semiz otu ver, vitamin veriyorsan kes,çok ve sık olmamak kaydıyla salatalık verebilirsin. kafes küçükse büyült. Tünekleri azalt ve tüneklerini biri altta biri üstte olacak şekilde iki tünek kullan. Karışık yem yerine bir süre sade yem ver. Mineralli kuş kumu kullan. Kuşlar güzeller biraz yaşları var ama yavru almana henüz engel değiller. Erkek hazır ama iş dişide bitiyor. Dişimiz hazır değil. İkiside yağlanmalarından dolayı isteksizler. Kolay gelsin. Bu tabi benim görüşüm. Kuşları zayıflat sonra beni bul. Bu güzellere güzel bir karışım mama yapalım bakalım yerlerinde durabilecekler mi? Her gün ev içinde uçurabilirsin tabi uçmayı biliyorlarsa. Şunu da söyleyim yağdan dolayı kilolu oldukları için ilk anlar uçmada zorlanabilirler. Artı kafes yeri ortamın konumu da önemli. Fakat bu konu sonraki iş. Kuşları ayırmana gerek yok .

Bana Göre Kuşları Ayır Bol Havuçlu Yumurta Maması Yap 2 Haftaya Cin Gibi Olurlar. Tabi Ben Bunları Yağlanma Olmadığını Farzederek Söylüyorum. Çünkü Hiç Bi Kuşumun Başından Böyle Bir Olay Geçmedi Allaha Şükür Yağlanma Olduğunuda Kuşlarda Hantallık, Hareketsizlik Varsa Anlayabilirsin

biraz daha düzgün yazıp imla kurallarına dikkat edip renk verseydin daha çok dikkate alıp hepsini okuyan olabilirdi

Güzel kardeşim; ben ilkokul mezunuyum. Maalesef ki eğitim açısından yeterli olmadığımın farkındayım. İşin öbür yanı, çalışma ortamında zaman buldukça arkadaşlara bilgim dahilinde, elimden geldiğince dertlerine, sorunlarına derman olmaya, yardımcı olmaya çalışıyorum. İş ortamında zaman benim için önemli olduğundan dolayı hızlı yazarken imla kurallarını ister istemez gözden kaçırmış oluyorum. Malumunuz eğitim şart evet ben buna katılıyor ve size hak veriyorum. Düzelterek yazmış olduğunuz metin için TEŞEKKÜR ediyorum.
Bilginize sunmak isterim ki, zahmet vererek düzelttiğiniz metin içinde de birkaç imla hatanız var. İnsanlık hali, insan istemeden de hata yapabiliyor... İlginiz için tekrar teşekkürü borç bilir, herkesi bu konuda; sayenizde uyarmaktan mutluluk duyuyorum, Arkadaşlar imla hatalarına lütfen DİKKAT edelim.
Herkese saygılar sunar, hayırlı akşamlar dilerken ALLAH'a emanet olun...

Geri