Karadeniz Pet

Çocuklari sevindirmeyelim

Kamen

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Vakti zamanında kuşlarım için değişik internet sitelerinde ilan vermiş idim.
İlanda yer alan kuşlardan biri rahatsızlandı.
Arayan kişi de hasta olan kuşu beğenmiş.
Ben de kuşun rahatsızlandığını tedavisi sona ermeden veya iyileşmeden kuşu satmayacağımı dile getirmiş olmama rağmen satmamak için 2 saat dil döktüm.
Kuş satmak için bu kadar dil dökmüyorum açıkçası.
İki kuş parası istedim o da kar etmedi tamam denildi.
Kuşun alinmak istenmesinde ki gaye ise çocuğun beğenmiş olması ve sevindirilmek istenmesi.
Kuş elinizde kalır ölür çocuk için travma olur dediysemde anlatamadım.
Yarın yine tedavi süreci ile ilgili bilgi vereceğim yoğun isrârlardan ötürü.
Keşke üşenmeyip her siteye verdiğim ilanlardan kuşun fotoğrafını silseydim.
Özetle bizi çocukken şekerle sevindirirler idi.
Tamam kuşta istedik fakat bu kadar ısrarcı olunmasına bir anlam veremedim.

Vakti zamanında kuşlarım için değişik internet sitelerinde ilan vermiş idim.
İlanda yer alan kuşlardan biri rahatsızlandı.
Arayan kişi de hasta olan kuşu beğenmiş.
Ben de kuşun rahatsızlandığını tedavisi sona ermeden veya iyileşmeden kuşu satmayacağımı dile getirmiş olmama rağmen satmamak için 2 saat dil döktüm.
Kuş satmak için bu kadar dil dökmüyorum açıkçası.
İki kuş parası istedim o da kar etmedi tamam denildi.
Kuşun alinmak istenmesinde ki gaye ise çocuğun beğenmiş olması ve sevindirilmek istenmesi.
Kuş elinizde kalır ölür çocuk için travma olur dediysemde anlatamadım.
Yarın yine tedavi süreci ile ilgili bilgi vereceğim yoğun isrârlardan ötürü.
Keşke üşenmeyip her siteye verdiğim ilanlardan kuşun fotoğrafını silseydim.
Özetle bizi çocukken şekerle sevindirirler idi.
Tamam kuşta istedik fakat bu kadar ısrarcı olunmasına bir anlam veremedim.
Çocukların gönlünü hoş tukmak için her dediğinin yapılması , belkide onlara yapılan en büyük kötülüktür. Aile içinde her dilediği olan çocuk topluma karıştığında çok bocalayacaktır. En basitinden arkadaşları oyuna almadığında büyük darbe alacaktır. Çocuklar '' Hayır '' ı bilmelidir. Yoksa ileriki yaşlarında olmayacak şeyler de isteyebilecek ve hayır'a tahammülü olmayacaktır. Türk toplununda yapılan en büyük hata yuvadan uçana kadar çocuğa kol kanat gerip onun adına herşeyi yapmaya çalışmak ve yuvadan uçtuktan sonra da herşeyin üstesinden gelmesini beklemektir. çocuk kendi başına hayatla mücadele becerisi kazanmadığından Haliyle bocalayacak ve başarısız olacaktır.. Bu konu bir kitap konusu edilebilecek kadar detay barındırmakta ve önem arzetmektedir. Kuşlar bile yavrularına uçmayı öğretmek istediklerinde onlara sert davranıp zorluklarla başbaşa bırakmaları gerektiğini bilmektedirler..

Çocukların gönlünü hoş tukmak için her dediğinin yapılması , belkide onlara yapılan en büyük kötülüktür. Aile içinde her dilediği olan çocuk topluma karıştığında çok bocalayacaktır. En basitinden arkadaşları oyuna almadığında büyük darbe alacaktır. Çocuklar '' Hayır '' ı bilmelidir. Yoksa ileriki yaşlarında olmayacak şeyler de isteyebilecek ve hayır'a tahammülü olmayacaktır. Türk toplununda yapılan en büyük hata yuvadan uçana kadar çocuğa kol kanat gerip onun adına herşeyi yapmaya çalışmak ve yuvadan uçtuktan sonra da herşeyin üstesinden gelmesini beklemektir. çocuk kendi başına hayatla mücadele becerisi kazanmadığından Haliyle bocalayacak ve başarısız olacaktır.. Bu konu bir kitap konusu edilebilecek kadar detay barındırmakta ve önem arzetmektedir. Kuşlar bile yavrularına uçmayı öğretmek istediklerinde onlara sert davranıp zorluklarla başbaşa bırakmaları gerektiğini bilmektedirler..
Çocuklara söz geçirmek mi yetişkinlere laf anlatmak mı zor karar veremedim doğrusu.

Tabiki yetişkinlere laf anlatmak... çokça görüyoruz. Kuş besleyenler küçücük bir kafes alıyor. Canı sıkılmasın ( ! ) hayvanın mantığıyla içini oyuncaklarla dolduruyor. Dolayısıyla Hayvana hareket alanı kalmıyor. Halbuki kanat çırpamayan bir kuş açlıktan ölür ! Ne açlığı yemi sürekli önünde denebilir. Ama yemi sürekli önünde olsa da açlıktan ölür. Çünkü yediklerini sindirebilmesi için kanat çırpmak zorunda ! Bazen tüneğe tutunup kanat çırptıklarına şahit oluruz. Bunu yorulmak veya enerji harcamak için yapmaz. Yediklerini sindirebilmek için yapar.

Suç ailesinin tam anlamıyla. Çocuğun yaptığı bir şey yok.