Karadeniz Pet

Çok Hasta !!!!

S

sercanmemiş

Guest
Merhaba,

7 Yaşında muhabbet kuşum var. 2 haftadır kuşum kafesindeki yeminden yemiyor suyunu içmiyor. Bizim ağızımızdan birşeyler yiyiyor. Yedikden sonra sızlanmaya başlıyor. Kafasını karanlık yerlere sokuyor.saklanıyor.Sesi eskisi gibi çıkmıyor zaten. Ötemiyor. Birşey yese veya biz su içirsek hemen sızlanmaya başlıyor.Resmen agliyor. Bunun dışında sürekli olarak uyuyor. Dışkısı koyu yeşil yuvarlak. arkasında dışkı kalıntısı çok az. Eskiden aynaya tepki verirdi şimdi hiç tepkisi yok. Veterinere götürdüm. Solunum yolu hastalığı dedi ilaç verdi ama hiçbir iyileşme yok. Vitaminler verdim yok. Iyileşmiyor bir türlü. Lütfen Yardım Edin???

Moderatör tarafında düzenlendi:
dostum 7 yas kus için az değil hangi ilacı verdiler resim koyarmısın

benim kışın dişi kuşum için solunum yolu rahatsızlığında zitromax toz kullanmıştım ecz.den alıp. suyuna bir nohut tanesı kadar tozu karıştırıp. iyileşmişti. veterinerin verdiği ilaç fayda etmemişti.

Son düzenleme:
hazımsızlık cekiyor olabilir, kuş kumu kullanıyormusunuz

Ömer Macit iki resim koyuyorum. 3 tane olan benim aldıklarım ve şimdiye kadar kullandıklarım. Eritrotek ise veterinerin verdiği ve suyuna mercimek tanesi kadar katıp kullandığım ilaç. Bunların hiçbirinden fayda görmedim...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:12 -->-> Daha önceki mesaj 19:10 --

Atılım BUKAĞIKIRAN kuş kumu hiç kullanmadım. İş çıkışında aldım şimdi koydum kafesine ama bir iki aldı bıraktı.Zaten sürekli kafes dışında ve yemiyor hiçbirşey.Bir süre kumu deneyeceğim umarım faydası olur.

Resim koydunuzmu açamıyorum. Veteriberin verdiği ilacı kullanmayı derim. Çünkü hem soğuk alğınlığı diyor hem eritrotek veriyor. Eritroteğin içerisinde eritromisin vardır ve soğuk algınlığına etki etmez. Ben olsam neoterramycyn kullanırım. Veterinerler maalesef kuşlardan anlamıyorlar kuçücük bünyelerini gözardı ederek ağır antibiyotikler veriyor.

İlknur SİNGİN veteriner gerçekten anlamadı veya ilgilenmedi. Ama burda bir can var ve gitgide kötüleşiyor. neoterramycyn kullanmalımıyım sizce.. bence hazımsızlıkla ilgili sorunu. Çünkü ne zaman birşeyler yese bağırmaya başlıyor. Karanlık yerlere saklanıyor. Bunun dışında sürekli dilini çıkarıp ağzını açıyor.

nerde oturuyorsun? büyükşehirdeysen kuştan anlayan veterinere götür acilen.kuşuda fazla ürkütmeyeye çalış.yaşı baya var.inme gelip felç olabilir korkudan.yani bu yaşına kadar nasıl kum vermezsin.kum kuşun ilacıdır.kumla öğütür bunlar yemeklerini.

İlknur SİNGİN veteriner gerçekten anlamadı veya ilgilenmedi. Ama burda bir can var ve gitgide kötüleşiyor. neoterramycyn kullanmalımıyım sizce.. bence hazımsızlıkla ilgili sorunu. Çünkü ne zaman birşeyler yese bağırmaya başlıyor. Karanlık yerlere saklanıyor. Bunun dışında sürekli dilini çıkarıp ağzını açıyor.

Neoterramycyn'i soğuk algınlığı dendiği için söyledim. Çünkü eritroteğin soğuk alğınlığıyla ilgisi yok. Sanırım veterinerde bakteriyel olduğunu düşünüp eritrotek vermiş. Ayrıca siz çok fazla ilaç kullanıyorsunuz. Vitaform harininde diğer ikisini bırakın. Sindirimle ilgili başka ilçlar var ama o ilaçları bizim söylememiz yanlış olur.

nerde oturuyorsun? büyükşehirdeysen kuştan anlayan veterinere götür acilen.kuşuda fazla ürkütmeyeye çalış.yaşı baya var.inme gelip felç olabilir korkudan.yani bu yaşına kadar nasıl kum vermezsin.kum kuşun ilacıdır.kumla öğütür bunlar yemeklerini.
kumunu aldım ama malesef geç kaldım. bilgisizlik umarım bi cana mal olmaz.:(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:51 -->-> Daha önceki mesaj 22:48 --

Neoterramycyn'i soğuk algınlığı dendiği için söyledim. Çünkü eritroteğin soğuk alğınlığıyla ilgisi yok. Sanırım veterinerde bakteriyel olduğunu düşünüp eritrotek vermiş. Ayrıca siz çok fazla ilaç kullanıyorsunuz. Vitaform harininde diğer ikisini bırakın. Sindirimle ilgili başka ilçlar var ama o ilaçları bizim söylememiz yanlış olur.

evet şuanda sadece vitaform kullanıyorum. Ama bir faydası henüz yok. Tekrar bir veterinere götüreceğim ama hangisi gerçekten iyi bilemiyorum. İstanbul zeytinburnunda oturuyorum.

hepinize çok teşekkür ederim. en kısa zamanda verdiğiniz adrese gideceğim. Gelişmelerden haberdar edeceğim. Tekrar çok teşekkür ederim.

Geri