Karadeniz Pet

Çok Sıcak Havalar İçin Tavsiyeler

Sağlıklı kuşlar yılda 2 kez tüy dönemi geçirir genel olarak bu dönemler mevsim geçişleridir bunun dışında tüye girmesine neden olan sebepler;

- Ani ısı değişimleri ( havaların aniden ısınıp soğuması, klima kullanımı ile sebep olunan ani ısı değişimleri, kafesin hava akımı üzerinde bulunması

- Stres etkeni önemli rol oynar kuş strese girerse bilin ki tüye de girecektir

- Huzursuz Çiftleşme ve kızışma dönemlerinde tüye girebilir

- Kuluçka sürecinde kuş tüye girebilir

- Yeterli vitamin ve minareli ihtiyacının karşılanmaması durumunjda tüye girebilir

- Dış parazitler sebebi ile tüye girebilir.

- Aşırı yulaf tüketimi sebebi ile tüye girebilir.

Genel olarak aklımda olanlar bunlar sebebini bulmak size düşüyor bundan sonra :”)

sanırım bize uyan maddeler yulaf ve vitamin oluyor vitamin konusuna eğileceğim,anlaşıldı.

hiçbir hastalığı olmayan sağlıklı bir kuşa nasıl bir vitamin programı uygulamalıyız sizin nezdinizde diğer deneyimli arkadaşlarada sormak isterim eğer sağlık için bunu yapmam gerekiyorsa biran evvel başlamak isterim bende gıdaların yeterli olacağını düşünmüştüm açıkcası.
Ben şu an kuşum için 4 gün ara ile multivitamin aminoasit ve mineral karışım.Birde Diazyme 256 probiyotik kullanıyorum.

hiçbir hastalığı olmayan sağlıklı bir kuşa nasıl bir vitamin programı uygulamalıyız sizin nezdinizde diğer deneyimli arkadaşlarada sormak isterim eğer sağlık için bunu yapmam gerekiyorsa biran evvel başlamak isterim bende gıdaların yeterli olacağını düşünmüştüm açıkcası.
Haftada 1 Kez multivitamin 2 kez de mama yeterli olur diye düşünüyorum

merhaba, acaba bunların isimleri nelerdir ve petshoplardanmı tedarik ediyorsunuz eczaneden mi?
Merhaba ben genelde alış veriş işlerimi internet üzerinden yaparım.Bunun sebebi uygun fiyatla aradığım ürünler bulabilmem,kazıklanmayı pek sevmem.:D
Ürünleri aldığım mağazanın
https://urun.n11.com/diger-kus-saglik-bakim/depovit-super-multivitamin-100gr-P331416353

https://urun.n11.com/diger-kus-yem-...gr-ozel-032020-uretim-yeni-tarihli-P355389160

bizim kafesimiz klimalı odada ama kafes klimaya uzak ve açısında değil yani, yinede bir problem olur mu? birde oğluşum durmadan tüy döküyor yemliğinden en çok seçtiği yemde yulaf, bir yazıda yulafın tüy döktüğünü okudum günde birkaçtane yediği yulafda buna sebebiyet verirmi acaba? şimdiden teşekkür ederm.
Eevet yulaf yapar

Geri